Warning: Illegal string offset 'html' in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php on line 926

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 114

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 127

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 136

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 137

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 141
Nacionaliniai Italų Ypatumai (medžioklės Ir žvejybos)(1 Dalis) - ItaLietuva Forum

Peršokti prie turinio

Nacionaliniai Italų Ypatumai (medžioklės Ir žvejybos)(1 Dalis)

12 atsakymai šioje temoje

#1 Lina

ItaLietuver

• Vilnius
  • 4.181 Pranešimai
  • City:Vilnius
  • Province:Vilniaus m. (Vilniaus)
  • Language:

Parašė 26 kovo 2008 - 03:32

Rodyti pranešimąGodot, Mar 25 2008, 03:14, pasakė:

Nors ir paveluoti, bet vis tiek sveikinimai sv. Velyku proga!

Visiems skeptikams noretusi pasakyti, kad sventes TAPO beprasmes, o ne atsirado jau tokios:) Dar nemieliau, kai, kaip mums visiems gerai zinomoje Italijoje, "kovojama" pries Velykas ar Kaledas kaip pries baznycios itaka (nezinau, bent jau man asmeniskai labai sunku paaiskinti italams, kad imanomas ir sveikas santykis su religija, baznycia ir, svarbiausia, sventemis, nors ir nesu praktikuojanti katalike, bet cia, matyt, galetu buti atskiras topikas ir italu kalba:)).

Ir siaip liudna, kai NEGALI tu svenciu svesti, nes esi viena toli nuo namu ir niekam aplinkui tos Velykos nerupi:)

Godot

P.S. taigi pagaliau parasiau post'a:) Prisistatau...IKI!

Sveikute :woohoo:
Pradžiai norėčiau pasakyti: :woohoo:
Puikus startas, taip ir toliau :(
Užkabliavai mane su tuo "Šventiniu karu" :o bet norėčiau diskusiją pakreipti kiek kita linkme :whistle:
Man asmeniškai tikrai labai smalsu, kaip italai žiūri į kai kuriuos dalykus... ir kaip mes lietuvės (-iai) visą tai reaguojame ir priimame.
Norisi padiskutuoti apie italų fanatizmus ir norus kariauti.. vertybes ir požiūrį į gyvenimą..(lietuviškai)
Kuo giliau lendu į mišką, tuo kartais dažniau prisėdu ant kelmuko su savim pašnekėti...
Pavyzdžiui ir dabar užduodu sau klausimą:
Išvis apie ką kalbant italai turi kažkokius Tabu?
1. dalykas šaunantis į galvą- gerbiama mama, bet ir tai pagalvojus, nevisad ir gerbiama.. kiek prie tokio švento žodžio jie priklijavę visokių bjaurių keiksmažodžių... gal kiek ir kvailas pavizdys, bet man asmeniškai šlykštu net girdėti koks turtingas italų žodynas... o dar šlykščiau tai girdėti iš gražių mergaičių lūpų, kurios net ir reikšmės viso to nežino..
2. Italija- tikras katalikų kraštas?!?
Tikrų tikriausia tiesa.. jie niekada nekariauja su jau šimtmečius nusistovėjusiais papročiais.. (kaip tu, Godot ir minėjai). Tikrai yra patys ištikimiausia, teisingiausi, garbingiausi žmonės pasaulyje, garbiną šeimą ir rūpinasi jos ugnele.. B) viskas skamba kaip pasakoje, ania? o taip ir yra?
Žinokit, nerandu tos tiesos... dar pasėdėsiu ant kelmuko, mažu kas šalia prisės...

#2 Mildi

Amateur

• Toscana
  • 367 Pranešimai
  • City:Livorno
  • Province:Livorno (Toscana)
  • Language:

Parašė 27 kovo 2008 - 18:03

Rodyti pranešimąZmonaLina, Mar 25 2008, 18:32, pasakė:

1. dalykas šaunantis į galvą- gerbiama mama, bet ir tai pagalvojus, nevisad ir gerbiama.. kiek prie tokio švento žodžio jie priklijavę visokių bjaurių keiksmažodžių... gal kiek ir kvailas pavizdys, bet man asmeniškai šlykštu net girdėti koks turtingas italų žodynas... o dar šlykščiau tai girdėti iš gražių mergaičių lūpų, kurios net ir reikšmės viso to nežino..
Tikrų tikriausia tiesa.. jie niekada nekariauja su jau šimtmečius nusistovėjusiais papročiais.. (kaip tu, Godot ir minėjai). Tikrai yra patys ištikimiausia, teisingiausi, garbingiausi žmonės pasaulyje, garbiną šeimą ir rūpinasi jos ugnele.. B) viskas skamba kaip pasakoje, ania? o taip ir yra?
Žinokit, nerandu tos tiesos... dar pasėdėsiu ant kelmuko, mažu kas šalia prisės...

nu Linute ir pritupei tu cia, nu ir paklausei ehehhe :whistle: pasislink truputuka ir as cia pritupsiu ant kelmucio padiskutuot ir pafilosofuot, pasvajot, tikiuos neprades lyti :woohoo: ehehhee
bandysiu atsakyti i tavo klausimus is mano puses, gyvenu cia jau 3 metai ir seimu pazinau milijona ir baznycia lankiau, gal padesiu tau rasti tiesa! na bet nepriimk visko kaip tikrosios tiesos, juk tai tik mano patirtis, arba mano pazinta tiesa :o

1. mama. Taip ji svarbus asmuo seimoje, kaip ir pas mus lietuvoje, kaip anglijoj ir kaip kokioj vokietijoj. bet esu susidarius ispudi kad mama cia italijoje ne tik beprotiskai mylima, saugoma, ginama, gerbiama bet ir negerbiama, neginama, nesaugoma ir nemylima. kontrastas po vienu stogu.pavyzdziui: ji mylima, apie ja negalima blogai kalbeti, mamai perkamos brangiausios dovanos, jai nieko negaila. pamenu mano drauge per kaledas mamai padovanojo LCD televizoriu budama studente ir dirbdama tik puse etato ir daugiau nei puse uzdirbtu pinigu atiduodama universiteto mokesciam ir knygom......taigi, jai, nieko negaila.
gryzdama namo mamai visada duoda buciuka, jos kalbasi svelniai kas penkias minutes apsikabina, bet ta mano drauge niekada neplauna indu, nenukrausto stalo, nemoka nei vieno recepto, jei mamos nera ji visada ras rasteli su instrukcija kur padetas maistas ir kaip pasildyti, mama ja pakelia i darba padaro pusrycius, jei mamos nera per pusrycius, drauge randa rasteli kur padeti pusryciai, nesitvarko namuose, net savo kambario ir as daabr galvoju, tau jau 24 metai, ne 4 juk ir kaip tu cia ta savo mama myli??? myliu mama bet ji tavo tarnaite? bet cia tik mano poziuris al toks perdetas, nes mano namuose buvom 2 seserys ir nuo mazumu paeiliui tvarkemes namuose, ir skalbem savo kojines ir laistem geles ir dulkes ir grindis ir vonias plovem ir valgyti virem ir kieme gelynus ravejom, na pusrycius tai visada padarydavo mociute :whistle: :whistle: :woohoo: bet is esmes gyvenom seimynini gyvenima, o ne ponu ir tarnaiciu.
kiek kartu darem vakareli namuose su sunestinais patiekalais. tai susirenka paneles ir bachurai trisdeshimtmeciai su lazanijom, tortais, mishrainem ir keptom vistom ...kai norejau uzsirashyti koki nors recepta, spekit ar pavyko..visiems padare mamos viska, o jie tik atnese :woohoo: :laugh:
tai vat taip va su tom mamom cia, jas labai myli bet laiko uz tarnaites, o jos ir nesiskundzia, jausmas kad joms smagu kai durka ar sunus kol sedi prie kompo sushunka: "mama!!!kavos!!", ji su dziaugsmu atsako "tuoj, amore!" "Mama, noriu vandens!" "Salto ar kambario temperaturos?" "mama, isplauk mano megstini"....ir taip siuntineja sokdinas tas savo mamytes, vietoj to kad jas myletu ir gerbtu kad juos pagimde, uzaugino, gloste...kad nors per mamos diena pagamintu jai skanius pietus..ar issiurbtu kambarius ir nuvalytu langus ....pernai darem giminiu baliu per mamos diena, visos mamos kepe lakste is proto ejo o vaikai susurinko su gelem ir saldainiais pavalgyt...sedejau pamenu ir negalejau patiket...ir taip iki tol kol tas vaikas gyvena namuose...
vienintele paguoda kad tos paneles ie bachurai kai galu gale isteka ir iseina gyventi su antra puse ismoksta ir tvarkytis ir kepti. bet tai galioja labiau panelems, kaip visur kitur pasaulyje, daznai vyras lieka mamos berniuku, ji reik aprenkti, nuprausti pavalgydinti ir surasti televizoriaus pulteli. vyrai neisizeiskit , jus ne visi tokie, bet dauguma :woohoo: ir aciu dievui mano Agurka ne toks! as ji isauklejau! :( :smartone:

trumpa sintese, man pavyko pazinti tik pora paneliu ir pora vyruku kurie moka kepti ir virti, tvarkytis namuose, padeti tevams bendra gyvenima gyventi, visi kiti jaunuoliai gyvena sau, myli mama begalo, bet ji yra ju tarnaite! tikiuosi kad kiti forumo dalyviai turi daug mielesniu patyrimu ir ispudziu bendraudami su italu seimom, ir kad as pazinsiu daugiau seimu kuriose yra ne tik meile bet ir lygybe tvyro, nes pa kol kas atrodo kad mama cia turi eiti i darba visiems padaryti pusrycius, nupirkti maisto, gaminti ji, apie visus pagalvoti, viska suskalbti isplauti isvalyti, uzkloti pakloti aprenkti islyginti, o visi kiti namuose vien ima ima ir atgal tik duoda daug meiles, buciuku ir dovanu!

2. Kataliku krastas!
na as vilniuje beveik kiekviena sekmadieni eidavau i baznycia, visada ateidavau pavelavus ir daznai stovejau, nes nebuvo kur prisesti. cia Livorne, retai einu i baznycia sekmadieni, nes nelabai dar pagaunu kampa apie ka ten kalba, plius dainavau baznycios vaiku chore lotyniskas giesmes 9nis metus, o cia kai pamatau naujoviskas mishias su gitara ir sintezatorium, zmones kurie dainuodami ploja, labai pasimetu, kaip pensininke pasipiktinu, nes nebeatrodo kad esu baznycioje, atrodo kad prie lauzo arba pigioje muzikineje laidoje...tai biski po biski atsalo man noras ten gryzti. bet pastebejau kad kai vilniuje sekmadieni nerasdavau vietos pritupti, cia rasi visada, suolai pustusti...tai nezianu kiek cia to tikejimo. va dar prisiminiau kad pries pora menesiu Racingeris norejo aplankyti kazkoki universita, ar tai fakulteta ir jo studentai bei destytojai neisileido su plakatais rankose rekdami kad dievo nera ir ko tu cia lendi kur nereikia, niekas cia taves nekviete.
va tau ir tikejimas, bendras issilavinimas, etika, pagarba ir supratimas! :laugh:
itariu kad shi religija greit isnyks, neturejau nei vieno draugo lietuvoje kuris eitu i baznycia sekmadieni, nei cia italijoje, o kuo toliau tuo labiau visi tolsta nuo baznycios, sako tiki namuose, na...nors tiek :laugh: !

nagi kas geresniu patyrimu ir ispudziu turi?? :woohoo:

#3 Original Is Always Best

Nepiktybine Ozka

• Members
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 3.001 Pranešimai
  • City:Hudds
  • Province:-- OTHER --
  • Language:

Parašė 27 kovo 2008 - 18:21

Kai jau susiruosiau prabilti daugiau apie tradicijas, jau ziu, biski kita linkme viskas pasisuko.. Nu vakare gal turesiu laiko pasireiksti, nes abi potemes laaaabai idomu :o Will be continued B)

P.s. Linu, davai apie mammas atskira topic'a, nesipins tada dvi temos!

#4 Mildi

Amateur

• Toscana
  • 367 Pranešimai
  • Language:

Parašė 27 kovo 2008 - 19:56

TIESA GODOT, welcome :o :( B)

#5 Godot

Newbie

• Emilia Romagna
  • 7 Pranešimai
  • City:Bologna
  • Province:Bologna (Emilia-Romagna)
  • Language:

Parašė 29 kovo 2008 - 01:25

Aciu uz silta priemima:) Patinka ir man prisesti ir su savimi pasisneketi, tik dazniausiai ne kelmukai, o akmenai ar uolos pasitaiko, arba kalvos kalveles ir raityti takeliai :P

Rodyti pranešimąZmonaLina, Mar 25 2008, 18:32, pasakė:

Norisi padiskutuoti apie italų fanatizmus ir norus kariauti.. vertybes ir požiūrį į gyvenimą..(lietuviškai)
Kuo giliau lendu į mišką, tuo kartais dažniau prisėdu ant kelmuko su savim pašnekėti...
Pavyzdžiui ir dabar užduodu sau klausimą:
Tikrų tikriausia tiesa.. jie niekada nekariauja su jau šimtmečius nusistovėjusiais papročiais.. (kaip tu, Godot ir minėjai). Tikrai yra patys ištikimiausia, teisingiausi, garbingiausi žmonės pasaulyje, garbiną šeimą ir rūpinasi jos ugnele.. ;) viskas skamba kaip pasakoje, ania? o taip ir yra?

Kalbant apie italus tai man vis norisi pasakyti: gera jums visiems kariauti, kai realiai to daryti nereikia, kai tevai uz mokslus moka, buta suranda, skalbinius skalbia ar prikonservuoja padazu, kad vaikeliui tik pasta beliktu i verdanti vandeni 8min sumesti....Gal atrodo, kad ne i tema sneku, bet manau, kad labai daug kas pasikeicia, kai pats turi suktis, todel ir sakau, kad man viena didziausiu ju ydu yra idealizmas, labai grazus, bet nelabai su realybe besisiejantis (pvz, as irgi labai uz lygias galimybes, nemokama moksla, gerus visiems atlyginimus ir apskritai uz laiminga visuomene, bet kai pradedi pati bandyti ka nors siam gyvenime, pamatai kad daznai tenka eiti i kompromisus ar kad garsiais sukavimais ir mitingais vargsu nepamaitinsi)..O is to ir atitinkami "atteggiamenti": visi labai arsiai pries viska "kovoja", tik kad nelabai kas keiciasi...visi aiskina, kokia turi buti ideali visuomene, o patys nelabai zino, ka reiskia dirbti ir sukas nuo visokiu mokesciu kaip kas netingi. Jus paziurekit italiskas komedijas, tai daugiausia ten viskas sukasi apie tai, kaip kuris geriau kitus isdurs ir kuo maziau nuveiks :laugh:)))

1. Mama...aisku jie ja gerbia, bet man tai panasiau i vienintele moters figura kuria jie isivaizduoja negu i pagarba:) Islepes zmogus negerbia paprastai nieko...daugiau nelabai ka turiu pasakyti, nes manau kad Mildi labai gerai papasakojo kaip ten su mamos meile...

2. Italijos paradoksas: nezinau kitos salies taip baznycios itakojamos (na, gal vis delto dar lenkai, bet pas juos kitaip, jie ten tikrai visi masiskai tikintys...), ir tiek jos suzalotos, popiezius kone kiekviena diena per televizija pasako savo nuomone apie kiekviena salies ivyki, apie kiekviena istatyma, kuris net nieko bendro neturi su vertybemis ar morale ir pan. Ir labai atsiprasysiu visu, kuriems patinka popiezius, bet mano nuomone net ir labai tikintis katalikas turetu jausti, kad jei butu igyvendinti kai kurie popieziaus pasakymai, pasaulyje tik dar pablogetu situacija...Taigi jaunimas ir yra labai priesiskai nusiteikes pries visas katalikybes ir pries tokias realijas, todel jei pasakai, kad kartais man patinka nueiti i tuscia baznycia ir pamastyti, jiems tai atrodo nesuprantama...as irgi nebezinau kuo tikiu, kuo netikiu ir t.t., bet nesikratau vaikystes prisiminimu vartant biblija ir nesiuntu ant savo tevu, kad jie mane pakrikstijo...

Beje, as Italijoje is esmes ir ismokau bei labai daznai teko vartoti siuos du zodzius: ipocrisia ir bigottismo...ir labai gaila del to...

Godot

P.S. MILDI: as jau isgasdinau sigmundflower isduodama musu rysi:)))

#6 Godot

Newbie

• Emilia Romagna
  • 7 Pranešimai
  • Language:

Parašė 29 kovo 2008 - 04:56

Rodyti pranešimąMildi, Mar 27 2008, 09:03, pasakė:

o cia kai pamatau naujoviskas mishias su gitara ir sintezatorium, zmones kurie dainuodami ploja, labai pasimetu, kaip pensininke pasipiktinu, nes nebeatrodo kad esu baznycioje, atrodo kad prie lauzo arba pigioje muzikineje laidoje...

Oi cia geras....pamenu kaip per mano pirmas kaledas Italijoje buvau pakviesta pas savo drauge lietuve ir jos vyra itala arezzo provincijoje (toskana)...labai mes norejom i Berneliu misias nueiti. Nuvaziavom i viena baznycia, labai sena ir grazia, kuria neseniai "restauravo": ieinam, o ten vonios plytelem ji isklota (drauges vyras tai isvis kraupo, nes jis meno istorija puikiai ismano, bet ir tulam pilieciui aisku, kokia zala padaryta...) ir ten toks ikaites is entusiasmo kunigas vienu momentu sako: "e ora comincio con gli esorcismi"....mes tik susizvalgem ir tiesiai pro duris:) nuvaziuojam i kita baznycia, o ten jau misios baigesi, suseda jaunimas prie sintezatorio, pasiima gitara ir kad pradeda traukti baisuokliskas "giesmes" visiskai ne i tema ir absoliuciai pro sali...mes ir is ten pabegom, atsigave po shoko, grizom namo ir baigem (is tiesu pradejom) labai miela vakara prie zidinio kalbedamiesi apie Kaledu prasme ir ka reiskia buti mums cia, toje ilgiausioje metu naktyje...

#7 Original Is Always Best

Nepiktybine Ozka

• Members
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 3.001 Pranešimai
  • Language:

Parašė 30 kovo 2008 - 13:19

Naujo topic'o mamoms ner :P ;) taigi, kaip jau brangi Mildi pastebejo, mano patirtis kiek sviesesne :laugh: aisku, nepasakysiu daug, kaip jie namuose prie mamu tvarkos, bet cia tai saunuoliai. As tik ziuredavau, o jie sukasi virtuvej ir verda kepa. As net poto receptu klausdavau :( Ir gauvau :woohoo: Aisku, uztai cuoco nr2 turejau su savo bendradarbe supazindint, bet ranka ranka plauna, dar 5 vakarienes skoloj liko :laugh: Bet va pazistu ir viena toki "man jau 40, bet as vis dar gyvenu su mama". Tai sake, dulkes kartais ir pats nusivalo. Nu sorry, bet man tokie tai ziauriai nepraeina. Ir ko dar stebetis, kad vis single :woohoo: kox tu vyras, galu gale. As galiu suni isigyt, kad man kampuose siktu.. Bent islaikymas pigesnis, o ir protingesnis.. :woohoo:

Nu ne, Lina, naujo topic'o mammoms reikia! As va antru punktu apie religija noriu pasireikst, bet jau per daug painu cia, trys viename. Davai davai. Jamu ja!

#8 Mildi

Amateur

• Toscana
  • 367 Pranešimai
  • Language:

Parašė 31 kovo 2008 - 00:46

tai tie savarankiski bega is namu :woohoo: ir is italijos :woohoo: nes jiems patiems koktu jau nuo neigaliu bendraamziu :woohoo: kitaip nezinau kaip paaiskinti kodel lietuvoje visi saunuoliai, o italijoje ju ieskot reik su ziburiu :woohoo:...kartoju, ne visi neigalus :laugh: ir pirstais as nerodau, nes ner i ka, cia forume visi saunuoliai!!!! ;) :laugh: :( :P :laugh:

#9 Godot

Newbie

• Emilia Romagna
  • 7 Pranešimai
  • Language:

Parašė 31 kovo 2008 - 02:09

Rodyti pranešimąMildi, Mar 30 2008, 15:46, pasakė:

tai tie savarankiski bega is namu :woohoo: ir is italijos :woohoo: nes jiems patiems koktu jau nuo neigaliu bendraamziu :woohoo: kitaip nezinau kaip paaiskinti kodel lietuvoje visi saunuoliai, o italijoje ju ieskot reik su ziburiu :woohoo:...kartoju, ne visi neigalus :laugh: ir pirstais as nerodau, nes ner i ka, cia forume visi saunuoliai!!!! ;) :laugh: :( :P :laugh:

nu visi gal ir nebega, nes pazistu toki viena, kuris pats viska sau gyvenime tvarkosi, taip ir norisi pasakyti, kad kazkoks neitaliskas:)) bet turiu pripazinti kad italietuva forumas mane labai dziugiai nustebino, kazkokie cia tie italai "svegli", ko labai truksta daugumai ju tautieciu. super, taip ir toliau!!!

siaip tai man zavus tas ju seimos rysys, pazistu ir labai graziu seimu, kur tikrai tos vertybes yra, o ne tinginyste , lepinimas ir bejegiskumas, bet beda kad dauguma italu net nesupranta, ko mes cia galime purkstauti:)) pazistu itala, kuris labai buvo mane isiziurejes, bande itikinti, kad yra mano gyvenimo vyras, bet kai pamaciau ji prie pietu stalo, atsisedusi kaip didziausia pona ir su sypsena tik rodanti i savo alkana pilva ir tipo "neskit man ta ar ana"...bah...berniukas, o ne vyras....po to eini kur nors su kruva daiktu, o tas salia, tusciom rankom ir nieko tame blogo, matot, ner..aisku, man nereikia patarnautojo ar namu meistro, o zmogaus, i kuri buti galima atsiremti, spresti blaivia galva iskilusias problemas, o ne klausyti, kaip jis skambina savo mamai ir sako, "zinai, va godai cia tokia problema, reikia codice fiscale gauti" (tai sedam ir issiaiskinam kaip tai padaryt!) arba "va planuojam i ispanija pakeliaut" ir jau kita diena lauk kruvos mamos paruostu lankstinuku, pasiulymu, sudeda lagamina ir dar paduoda sarasa nurodymu, kaip elgtis...
va berasydama ir supratau :laugh: , labai man nepatinka, kai mamos pradeda i poros gyvenima veltis!!!! (cia tai as mazai asmenines patirties turiu, bet is daugelio poru, kurias pazistu, tai lietuvaites oi padusauja kad mamytes reguliuoja vos ne kada eiti gult, turi raktus nuo buto ir ieina kada netingi ecc...)

cia gal kitos daugiau apie tai papasakotu?????

#10 Karolinita

Expert

• Vilniaus
  • 505 Pranešimai
  • City:Vilnius
  • Province:Vilniaus m. (Vilniaus)
  • Language:

Parašė 04 balandžio 2008 - 09:09

na, ka as galiu pasakyt... Italijoj kol kas negyvenu :laugh: su mamma akistatos dar irgi neturejau :laugh: taciau si ta parasyti knieti...
man atrodo keistai, kai subrendes vyras patiki savo mamai sudeti jo treniruotei skirtus rubus i krepsi, nes paciam tai padaryti i galva nesauna. O paskui, jai pamirsus ideti kokia smulkmena, kyla nepasitenkinimas, sumises su neviltimi :laugh: apie apskalbima, pamaitinima, nuolatine prieziura ir globa jau nebekalbu, kiekviena is cia esanciu puikiai tai zino.
Mhm, kazkaip norisi tiketi, kad bent po (velyvos) santuokos jie subresta ir nukerpa ta pernelyg ilgai egzistavusia bambagysle... :laugh:
Cia dar vienas toks klausimas iskilo :blush: mano italu vadovelyje yra straipsnis apie italus-mamyciukus ir itales-tevu mergytes. Butu idomu padiskutuoti pastaraja tema, kadangi paciai susidurti neteko :prr:

#11 Original Is Always Best

Nepiktybine Ozka

• Members
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 3.001 Pranešimai
  • Language:

Parašė 09 balandžio 2008 - 20:27

net per Johnny Stecchino sako, man gyvenime svarbus tik vienas asmuo, tik vienas.. Tu, Maria, ir mano motina ;)

#12 Agnese

Amateur

• Lazio
  • 125 Pranešimai
  • City:ROMA/KAUNAS/VILNIUS
  • Province:Roma (Lazio)
  • Language:

Parašė 21 balandžio 2008 - 09:51

[quote name='Mildi' date='Mar 27 2008, 15:03 ' post='42146']

nu Linute ir pritupei tu cia, nu ir paklausei ehehhe :whistle: pasislink truputuka ir as cia pritupsiu ant kelmucio padiskutuot ir pafilosofuot, pasvajot, tikiuos neprades lyti :whistle: ehehhee
bandysiu atsakyti i tavo klausimus is mano puses, gyvenu cia jau 3 metai ir seimu pazinau milijona ir baznycia lankiau, gal padesiu tau rasti tiesa! na bet nepriimk visko kaip tikrosios tiesos, juk tai tik mano patirtis, arba mano pazinta tiesa :tr:

1. mama. Taip ji svarbus asmuo seimoje, kaip ir pas mus lietuvoje, kaip anglijoj ir kaip kokioj vokietijoj. bet esu susidarius ispudi kad mama cia italijoje ne tik beprotiskai mylima, saugoma, ginama, gerbiama bet ir negerbiama, neginama, nesaugoma ir nemylima. kontrastas po vienu stogu.pavyzdziui: ji mylima, apie ja negalima blogai kalbeti, mamai perkamos brangiausios dovanos, jai nieko negaila. pamenu mano drauge per kaledas mamai padovanojo LCD televizoriu budama studente ir dirbdama tik puse etato ir daugiau nei puse uzdirbtu pinigu atiduodama universiteto mokesciam ir knygom......taigi, jai, nieko negaila.
gryzdama namo mamai visada duoda buciuka, jos kalbasi svelniai kas penkias minutes apsikabina, bet ta mano drauge niekada neplauna indu, nenukrausto stalo, nemoka nei vieno recepto, jei mamos nera ji visada ras rasteli su instrukcija kur padetas maistas ir kaip pasildyti, mama ja pakelia i darba padaro pusrycius, jei mamos nera per pusrycius, drauge randa rasteli kur padeti pusryciai, nesitvarko namuose, net savo kambario ir as daabr galvoju, tau jau 24 metai, ne 4 juk ir kaip tu cia ta savo mama myli??? myliu mama bet ji tavo tarnaite? bet cia tik mano poziuris al toks perdetas, nes mano namuose buvom 2 seserys ir nuo mazumu paeiliui tvarkemes namuose, ir skalbem savo kojines ir laistem geles ir dulkes ir grindis ir vonias plovem ir valgyti virem ir kieme gelynus ravejom, na pusrycius tai visada padarydavo mociute :woohoo: :woohoo: :whistle: bet is esmes gyvenom seimynini gyvenima, o ne ponu ir tarnaiciu.
kiek kartu darem vakareli namuose su sunestinais patiekalais. tai susirenka paneles ir bachurai trisdeshimtmeciai su lazanijom, tortais, mishrainem ir keptom vistom ...kai norejau uzsirashyti koki nors recepta, spekit ar pavyko..visiems padare mamos viska, o jie tik atnese :woohoo: :whistle:
tai vat taip va su tom mamom cia, jas labai myli bet laiko uz tarnaites, o jos ir nesiskundzia, jausmas kad joms smagu kai durka ar sunus kol sedi prie kompo sushunka: "mama!!!kavos!!", ji su dziaugsmu atsako "tuoj, amore!" "Mama, noriu vandens!" "Salto ar kambario temperaturos?" "mama, isplauk mano megstini"....ir taip siuntineja sokdinas tas savo mamytes, vietoj to kad jas myletu ir gerbtu kad juos pagimde, uzaugino, gloste...kad nors per mamos diena pagamintu jai skanius pietus..ar issiurbtu kambarius ir nuvalytu langus ....pernai darem giminiu baliu per mamos diena, visos mamos kepe lakste is proto ejo o vaikai susurinko su gelem ir saldainiais pavalgyt...sedejau pamenu ir negalejau patiket...ir taip iki tol kol tas vaikas gyvena namuose...
vienintele paguoda kad tos paneles ie bachurai kai galu gale isteka ir iseina gyventi su antra puse ismoksta ir tvarkytis ir kepti. bet tai galioja labiau panelems, kaip visur kitur pasaulyje, daznai vyras lieka mamos berniuku, ji reik aprenkti, nuprausti pavalgydinti ir surasti televizoriaus pulteli. vyrai neisizeiskit , jus ne visi tokie, bet dauguma :woohoo: ir aciu dievui mano Agurka ne toks! as ji isauklejau! :woohoo: :woohoo:

Aha, pritariu, kas yr visko ten, bet man rodos, kazkokie krastutinumai. Manasis moka viska, daugiau nei as, virti, skalbti, lyginti ir t.t., ir visai nesilauzo, daug ka daro su malonumu, nepasakyciau, kad mamyte islepino. Taciau jis turi tokiu draugu, kad hmmm..Rodos, ne kokiam kaime gyvena, Romoj, sostinej, bet... Draugas 30metu, valgyt daro vis mamyte, ir apsoka ji, be abejo, gyvena dar kartu....

Siaubingu kontrastu krastas, ta Italija, eh...

#13 Original Is Always Best

Nepiktybine Ozka

• Members
  • AkisAkisAkisAkisAkis
  • 3.001 Pranešimai
  • Language:

Parašė 29 gegužės 2008 - 16:11

Pratesiant tema apie mamas, tikiuosi, kad ne visos savo vaikus augina taip kaip man tenka matyti mokykloj. Vaikas amzinai purvinas, va jau antra diena ateina su megztiniu, isteptu sokoladu, beveik visi rubai per dideli, niekas nelyginta, zodziu, vien jau estetinis vaizdas nekox. O ir auklejamas, mano, jog viskas galima. Kai pagauni nusikaltimo vietoj (kenkia kitiems su pasitenkinimu), tai oj verkia nekaltu balseliu :P Labai jau sunku tokiam simpatija jausti :P