Warning: Illegal string offset 'html' in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php on line 926

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 114

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 127

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 136

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 137

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 141
Studijos Milano Universitete - ItaLietuva Forum

Peršokti prie turinio

Studijos Milano Universitete

58 atsakymai šioje temoje

#1 dritto

Newbie

• Kauno
  • 8 Pranešimai
  • City:Lituania
  • Province:Kauno m. (Kauno)
  • Language:

Parašė 21 vasario 2009 - 09:27

sveiki,

as dabar esu dvyliktoke ir planuoju si rudeni vykti studijuoti i Milana. Norejau palausti, gal cia yra kas nors, kas studijuoja Milano universitete? <_< dar norejau paklaust, uz kiek maziausiai galima issinuomoti pakenciama kambariuka gyvenimui, kad butu patogus atvaziavimas i centra, nes universitetas praktiskai centre... lauksiu informacijos, aciu :D

#2 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • City:Milano
  • Province:Milano (Lombardia)
  • Language:

Parašė 22 vasario 2009 - 00:42

dritto, Feb 21 2009, 09:27, pasakė:

sveiki,

as dabar esu dvyliktoke ir planuoju si rudeni vykti studijuoti i Milana. Norejau palausti, gal cia yra kas nors, kas studijuoja Milano universitete? <_< dar norejau paklaust, uz kiek maziausiai galima issinuomoti pakenciama kambariuka gyvenimui, kad butu patogus atvaziavimas i centra, nes universitetas praktiskai centre... lauksiu informacijos, aciu :D

milane studijuoja pakankamai daug lietuviu...
kamabrys ~300-400eu jei viena jame, bet cia pakenciamas ir ne centre... jei 1 zonoj tj 300 tenka tik uz lova moket... anyway ... atvaziavimas iki universiteto yra patogus is bet kokios zonos, svarbu,kad butas butu prie metro stoteles ir tiek... gali prasyti bendrabucio taip pat

#3 dritto

Newbie

• Kauno
  • 8 Pranešimai
  • Language:

Parašė 22 vasario 2009 - 14:25

Carolinute, Feb 21 2009, 15:42, pasakė:

milane studijuoja pakankamai daug lietuviu...
kamabrys ~300-400eu jei viena jame, bet cia pakenciamas ir ne centre... jei 1 zonoj tj 300 tenka tik uz lova moket... anyway ... atvaziavimas iki universiteto yra patogus is bet kokios zonos, svarbu,kad butas butu prie metro stoteles ir tiek... gali prasyti bendrabucio taip pat

o jei bendrabutį bandai susiveikt - kokiais kriterijais duoda? tiesa, dar įdomu būtų sužinot, už kiek į priekį sumokėti reikia? ir ar įmanoma dirbt ir bent gerai mokytis? aš ambicinga ir karingai nusiteikus <_< :D

#4 Toma

ItaLietuver

• Lombardia
  • 2.594 Pranešimai
  • Language:

Parašė 22 vasario 2009 - 23:37

dritto, Feb 22 2009, 15:25, pasakė:

o jei bendrabutį bandai susiveikt - kokiais kriterijais duoda? tiesa, dar įdomu būtų sužinot, už kiek į priekį sumokėti reikia? ir ar įmanoma dirbt ir bent gerai mokytis? aš ambicinga ir karingai nusiteikus <_< :D

Šeimos ekonominė situacija. Ir per metus turi atitinkamą kreditų kiekį susirinkt, kad galėtum jame gyventi ir antrais studijų metais.
Bendrabuty į priekį mokėti nereikia, tik prašo 200 eurų cauzione sumokėti.
Teoriškai dirbti ir gerai mokytis galima, žiūrint kaip seksis organizuoti laiką ir kiek valandų ketini dirbti, bet dauguma mano dirbančių ir studijuojančių draugių kiek atsilieka su egzaminais...

#5 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 23 vasario 2009 - 01:13

dritto, Feb 22 2009, 14:25, pasakė:

del bendriko jau toma paaiskino viska... o del darbo as sutinku su ja... as pati dirbu minimaliai grynai kelias dienas per menesi, ir tai, ne kiekviena menesi... bet su mano darbu saves pilnai issilaikyti negaleciau.. jei nori dirbti, kad issilaikytum, turetum imti neakivaizdini kursa ir mokytis savarankiskai... nes bent jau mum su toma twarkarastis tikrai durnas ir laiko net ir puses dienos darbui nerastume...
del buto manes prase palikti 3 menesiu nuoma kaip garantija, kad jei kazka pridarysiu bute, seiminknkai ta ceki pasiliks sau... dazniausiai praso 3-4 menesiu nuomos cekyje ir kontrakte nurodo, kad turi seiminkus perspeti apie issikraustyma 3 men pries tai

#6 dritto

Newbie

• Kauno
  • 8 Pranešimai
  • Language:

Parašė 23 vasario 2009 - 10:13

Carolinute, Feb 22 2009, 16:13, pasakė:

del bendriko jau toma paaiskino viska... o del darbo as sutinku su ja... as pati dirbu minimaliai grynai kelias dienas per menesi, ir tai, ne kiekviena menesi... bet su mano darbu saves pilnai issilaikyti negaleciau.. jei nori dirbti, kad issilaikytum, turetum imti neakivaizdini kursa ir mokytis savarankiskai... nes bent jau mum su toma twarkarastis tikrai durnas ir laiko net ir puses dienos darbui nerastume...
del buto manes prase palikti 3 menesiu nuoma kaip garantija, kad jei kazka pridarysiu bute, seiminknkai ta ceki pasiliks sau... dazniausiai praso 3-4 menesiu nuomos cekyje ir kontrakte nurodo, kad turi seiminkus perspeti apie issikraustyma 3 men pries tai

o Jūs, Toma ir Carolinute, kur ir ką studijuojat? blogai jei dirbant visko spet neiseina, nes šiaip iš dangaus man tokios pakankamai nemažos sumos nenukris... o gal žinot tada ar yra kokių paskolų studentam (panašiai kaip kad, tarkim, Anglijoj)?

#7 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 23 vasario 2009 - 13:04

dritto, Feb 23 2009, 10:13, pasakė:

o Jūs, Toma ir Carolinute, kur ir ką studijuojat? blogai jei dirbant visko spet neiseina, nes šiaip iš dangaus man tokios pakankamai nemažos sumos nenukris... o gal žinot tada ar yra kokių paskolų studentam (panašiai kaip kad, tarkim, Anglijoj)?

kiek zinau paskolu neduoda... isvis cia kaip uzsienietis sunkiai ka gausi.. net gi prasant rezidencijos turi pasirasyti dokumentus, kad nieko is valstybes neprasysi...
del pinigu kartoju, jeigu moki puikiai itau kalba, jeigu sugebi sawarankiskai mokytis, tai gali imti neakivaizdines studijas ir dirbti.. bet wel.. patikek cia tikrai jauciasi krize, italija, tai ne lietuva, kuri turi tris ,keturis reikaliukus su uzsieniu, italija vien is turizmo ir eksporto importo gyvena, todel darbo gali tekti ieskoti po puse metu.... mano dvi pazistamos lietuves, viena su magistru marketingo ir tai puse metu ieskojo darbo... zodziu priklauso ir nuo laimes, pazistamu ir pan.
mes studijuojam tarpkulturinius santykius ir tarpininkavima

#8 dritto

Newbie

• Kauno
  • 8 Pranešimai
  • Language:

Parašė 23 vasario 2009 - 18:36

Carolinute, Feb 23 2009, 04:04, pasakė:

kiek zinau paskolu neduoda... isvis cia kaip uzsienietis sunkiai ka gausi.. net gi prasant rezidencijos turi pasirasyti dokumentus, kad nieko is valstybes neprasysi...
del pinigu kartoju, jeigu moki puikiai itau kalba, jeigu sugebi sawarankiskai mokytis, tai gali imti neakivaizdines studijas ir dirbti.. bet wel.. patikek cia tikrai jauciasi krize, italija, tai ne lietuva, kuri turi tris ,keturis reikaliukus su uzsieniu, italija vien is turizmo ir eksporto importo gyvena, todel darbo gali tekti ieskoti po puse metu.... mano dvi pazistamos lietuves, viena su magistru marketingo ir tai puse metu ieskojo darbo... zodziu priklauso ir nuo laimes, pazistamu ir pan.
mes studijuojam tarpkulturinius santykius ir tarpininkavima

nu jo... nesąmonė kažkokia :lol: Milane pažįstamų apskritai neturiu... kalbos labai gerai tikrai nemoku, bet šiaip esu imli, tad, manau, greitai įsikirsčiau kuo puikiausiai. reikalas tas, kad neakivaizdinės studijos man skamba labai prastai. gal geriau tada niekur kokius metelius nestudint - paavanoriaut kur ar dirbt važiuot. visai suglumau dabar :D :blink:

#9 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 23 vasario 2009 - 18:45

dritto, Feb 23 2009, 18:36, pasakė:

nu jo... nesąmonė kažkokia :lol: Milane pažįstamų apskritai neturiu... kalbos labai gerai tikrai nemoku, bet šiaip esu imli, tad, manau, greitai įsikirsčiau kuo puikiausiai. reikalas tas, kad neakivaizdinės studijos man skamba labai prastai. gal geriau tada niekur kokius metelius nestudint - paavanoriaut kur ar dirbt važiuot. visai suglumau dabar :D :blink:

imli neimli... ne tame esme.. turi suprasti, kad akademine kalba visiskai kitokia nei mokeisi institute ar dar kazkur... mes pacios su toma vis dar mokomes kalbos, nors kursus gal nuo 14 pradejom lankyti.. ir mes imlios, bet kalbai perprasti reikia laiko, kurio nebus, jei dar zadi ir dirbi.. anyway.. turi apmastyi dar ir tai, kad milanas vienas is brangiausiu 10ties pasaulio miestu (mastyk taip, kad tai ka moki litais, pagrinde cia bus eurais), taip kad skaiciuok, kad dar i menesi tau reikes ~500eu maistui, metro ir smulkiosioms islaidoms... o jei noresi iseiti, dar extra(klubas, aperityvas, visa tai vel po 10-20eu, taxas uz isedima 13eu vakarais, elektra, dujos, ta ka moki litais, paversk eurais) zodziu islaidu tikrai daug...zodziu beveik visi studentai, kuriuos pazistu, yra islaikomi tewu... gali metus padirbti bandyt... bet wel... islaidos pradzioj bus dideles... rinkis mazesni miesta, ten perpus pigiau viskas

#10 Karolinita

Expert

• Vilniaus
  • 505 Pranešimai
  • City:Vilnius
  • Province:Vilniaus m. (Vilniaus)
  • Language:

Parašė 23 vasario 2009 - 20:06

As tai esu imli japonu kalbai ir susiu gamybai, planuoja vykti i Tokija studijuoti :unsure: gal kas zinot, kur centre butu galima papigiai (uz kokius 100 euru :blink: ) issinuomot buta? :evil: :whistle:

o jei rimtai, tai, manau, reikia gerai apgalvoti, paskaiciuoti visas busimas islaidas ir ypac - pajamu saltini, kuris bent pradziai padetu padengti pagrindinius isipareigojimus :D Aisku, dar kaip mano bendravarde minejo :lol: kalba kalba kalbaaa svarbu :(

#11 Toma

ItaLietuver

• Lombardia
  • 2.594 Pranešimai
  • Language:

Parašė 23 vasario 2009 - 20:32

Karolinita, Feb 23 2009, 21:06, pasakė:

As tai esu imli japonu kalbai ir susiu gamybai, planuoja vykti i Tokija studijuoti :blink: gal kas zinot, kur centre butu galima papigiai (uz kokius 100 euru :D ) issinuomot buta? :lol: :(

Pasedek, pasvarstyk prie sakes taureles :unsure: Zuvytes uzkask, ir iseitis pati i galva ateis :evil: Sekmes Japonijoj :whistle: :whistle:

#12 Gin

ItaLietuver

• Piemonte
  • 1.813 Pranešimai
  • City:Torino
  • Province:Torino (Piemonte)
  • Language:

Parašė 23 vasario 2009 - 22:23

Nu ko taip mergaitę gasdinat... :D
Bus sunku, bet pabantyti galima... Tik pradžiai būtų gerai, kad tėvai būtų pasiruošę padėti, arba susitaupyti nemažai pinigėlių pirmiems mėnesiams. Kalbą reikia mokytis, bet kad ir kaip gerai ją mokėsi, pirmą semestrą praleisi vakarus palinkusi prie žodyno, nes kiekviena mokslo šaka turi atitinkamą žodyną. Bet kuo toliau tuo lengviau bus.. :blink:
Dėl darbo... Jei nori gauti bendrabutį, negali normaliai susitvarkyti dokumentų ir galėtum nebent nelegaliai dirbti. Be pažįstamų tokį darbą (saugų) sunku rasti. Jei dirbsi, gali nukentėti mokslai ir gali nesurinkti pakankamo egzaminų skaičiaus kad gautum stipendiją ir bendrabutį. Beje, būna dar ir privatūs bendrabučiai ar pensionatai, kaip tik praeitą dieną mačiau, kad pas vienuoles yra galimybė nuomotis lovą. Gal kiek pigiau pas jas...
Būtų gerai, kad pažinotum ką nors Milane, vienai sunku susigaudyti, vienai ir nėra labai saugu, ar (tfu tfu tfu) sveikata sušlubuos, ar patarimo reikės, geriau turėti nors menką atramą.

Tokios išlaidos kaip klubai, aperityvai, taxai nėra būtini pragyvenimui, galima ir misti kiekvieną dieną makaronais, vakarais namie sėdėti, jokių kavučių su saldumynu kavinėse ir t.t. Aš elektrai, dujoms, šildymui išleidžiu mažiau nei Lietuvoj, maistas dažnai irgi kainuoja mažiau. Didžiausia problema yra buto nuoma ir knygos. Žinoma, visada namuose neišsėdėsi, norisi ir apylinkes apvažiuot apžiūrėti, pirmais mėnesiais norėsis ir visokių skanumynų paragauti...

Mini paskola studentams egzistuoja, bet jų taip paprastai nedalina, o tuo labiau užsieniečiams.

#13 dritto

Newbie

• Kauno
  • 8 Pranešimai
  • Language:

Parašė 23 vasario 2009 - 22:47

žinau aš pati viską apie tą Milano brangumą ir panašiai. pati buvau Milane prie keletą mėnesių apsižvalgyt ir man net, galiu pasakyt, nepatiko tai, ką mačiau, bet pagal tai, ką noriu veikti baigus mokslus ir apskritai, kuo noriu tapti, čia yra vienintelis tobulai man tinkantis universitetas... turiu neblogą pažįstamą Romoj. rekomenduoja Sapienze, pats jį baigęs, bet nemažai ir apie tą vietelę girdėjau. Vienintelis pliusas - Roma, visa kita - kaip visur. praktškai dabar išeina taip, kad turiu rinktis arba praktiškesnę/saugesnę vietą arba ateitį... absoliuti nesąmonė :D

#14 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 00:36

dritto, Feb 23 2009, 22:47, pasakė:

žinau aš pati viską apie tą Milano brangumą ir panašiai. pati buvau Milane prie keletą mėnesių apsižvalgyt ir man net, galiu pasakyt, nepatiko tai, ką mačiau, bet pagal tai, ką noriu veikti baigus mokslus ir apskritai, kuo noriu tapti, čia yra vienintelis tobulai man tinkantis universitetas... turiu neblogą pažįstamą Romoj. rekomenduoja Sapienze, pats jį baigęs, bet nemažai ir apie tą vietelę girdėjau. Vienintelis pliusas - Roma, visa kita - kaip visur. praktškai dabar išeina taip, kad turiu rinktis arba praktiškesnę/saugesnę vietą arba ateitį... absoliuti nesąmonė :D

juokauji? sauguma arba ateiti? nei roma, nei milanas nera saugus.. o tas vienas geras pazistamas? tu gerai pagalvok ar tas tawo pazistamas galetu ir pas gydytojus lydeti, ir pas anagrafa eilej stoveti... zinai galiu tau pasakyti is patirties draugai ir lieka draugais kol gerai... kai blogai per daug nepervargsta... nes galiausiai zm zmohui vilkas... vis delto... kita dalis.. ateitis? mergaite, tiek statale, tiek la sapienza yra paprasti valstybinaii universitetai... jei jau nori garantuotos ateities, stok i privalu universiteta... o vis kita , kad ir koki baigsi universiteta, niekas tau ateities negarantuos.. su tuo paciu unimi dilpomu zmones vaiksto ir iesko darbo..
kad buvai milane tj tik pliusas, bet taj ka matei atostogaudama, tos islaidos, kurios buvo leidziamos poilsiaujant, tai tik maza maza dalis... skaitant tawo postus man kila mintis, kad pati nesuvoki dar pilnai, ko nori... supranti tik tiek,kad nori i italija... dabar sakau kas laukia: laukia milziniskos islaidos, moxlas nuo beveik 800eu i metus(jei pajamos tewu mazos), buto nuoma 300eu i men kaip minimum. dujos ir elektra ir sildymas kas du menesius 100eu atidek jau ramiausiai tam, maistas... kiekvienas apsipirkimas kad ir su makaronais ir ryziais ir vandeniu vaisias ar duona ta pacia jau 20eu.. spessos butuj 100eu vel prasoma... vadoveliai po 20-40 eu... spessos pradzioj dar: ieskant butuj agenturai milane sumokama ~1000Eu komisiniu

#15 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 00:47

Gin, Feb 23 2009, 22:23, pasakė:

Nu ko taip mergaitę gasdinat... :D
Dėl darbo... Jei nori gauti bendrabutį, negali normaliai susitvarkyti dokumentų ir galėtum nebent nelegaliai dirbti. Be pažįstamų tokį darbą (saugų) sunku rasti. Jei dirbsi, gali nukentėti mokslai ir gali nesurinkti pakankamo egzaminų skaičiaus kad gautum stipendiją ir bendrabutį. Beje, būna dar ir privatūs bendrabučiai ar pensionatai, kaip tik praeitą dieną mačiau, kad pas vienuoles yra galimybė nuomotis lovą. Gal kiek pigiau pas jas...
Tokios išlaidos kaip klubai, aperityvai, taxai nėra būtini pragyvenimui, galima ir misti kiekvieną dieną makaronais, vakarais namie sėdėti, jokių kavučių su saldumynu kavinėse ir t.t. Aš elektrai, dujoms, šildymui išleidžiu mažiau nei Lietuvoj, maistas dažnai irgi kainuoja mažiau. Didžiausia problema yra buto nuoma ir knygos. Žinoma, visada namuose neišsėdėsi, norisi ir apylinkes apvažiuot apžiūrėti, pirmais mėnesiais norėsis ir visokių skanumynų paragauti...

Mini paskola studentams egzistuoja, bet jų taip paprastai nedalina, o tuo labiau užsieniečiams.

gin, negasdinam mes jos, o sakom kaip yra.. pacios tikejom nugaleti pasuali italijoj su toma, bet realybe kitokia atrode, tik aciu dievui musu tewai turi galimybes mus islaikyti ir tokiomis salygomis kolkas...
del darbo mes ir sakom,kad gali ji susirasti, bet pasakyk iki moxlam... bent jau pirmus metus tai yra uzsienieciui praktiskai neimanoma dirbti ir mokytis dar neperpratus kalbos... visi uzsienieciai, kas giriasi dirba ir besimokantys, jau yra gyvene italijoj ir turintys galu gale kazkoki materealu ir emocini pagrinda..
pensionas milane kainuoja 400eu i menesi, is musu universiteto mergaites dvi gyvena ten, todel patikima info.
klubai, islaidos, na zinoma nebutinos islaidos, bet zmogus gi nesedes namie... galu gale isvaziuoti i kokai nors varese ir tam reikai pinigu.. todel ir tokios islaidos turi buti apskaiciuotos...
gin kainos mi ir to skiriasi juodai... zinai kiek cia skardine kolos kainuoja prie musu uniko (kuris yra seste) 3.5 eu.. daryk matematika pati.. as elektrai, sildymui ir dujoms isleidziu ~120 eu, o mano butukas vos 28kvadratu...
mini paskola kaip ir gydytojo paslaugos ar rezidenza. neegsituoja. net ir su rezidenca nesusituokusiesm uzsienieciams be lietuvos sweikatos korteles joks gydytojas nesuteikiamas, o rezidenca suteikiama tik pasirasius sutarti, kad is valstybes nieko neprasysi nurodant savo pragyveenimo saltini. tai vel gi patikima info, nes siuo metu su situo sh* uzsimineju

#16 Gin

ItaLietuver

• Piemonte
  • 1.813 Pranešimai
  • City:Torino
  • Province:Torino (Piemonte)
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 15:37

Carolinute, Feb 23 2009, 22:47, pasakė:

gin, negasdinam mes jos, o sakom kaip yra.. pacios tikejom nugaleti pasuali italijoj su toma, bet realybe kitokia atrode, tik aciu dievui musu tewai turi galimybes mus islaikyti ir tokiomis salygomis kolkas...
del darbo mes ir sakom,kad gali ji susirasti, bet pasakyk iki moxlam... bent jau pirmus metus tai yra uzsienieciui praktiskai neimanoma dirbti ir mokytis dar neperpratus kalbos... visi uzsienieciai, kas giriasi dirba ir besimokantys, jau yra gyvene italijoj ir turintys galu gale kazkoki materealu ir emocini pagrinda..
pensionas milane kainuoja 400eu i menesi, is musu universiteto mergaites dvi gyvena ten, todel patikima info.
klubai, islaidos, na zinoma nebutinos islaidos, bet zmogus gi nesedes namie... galu gale isvaziuoti i kokai nors varese ir tam reikai pinigu.. todel ir tokios islaidos turi buti apskaiciuotos...
gin kainos mi ir to skiriasi juodai... zinai kiek cia skardine kolos kainuoja prie musu uniko (kuris yra seste) 3.5 eu.. daryk matematika pati.. as elektrai, sildymui ir dujoms isleidziu ~120 eu, o mano butukas vos 28kvadratu...
mini paskola kaip ir gydytojo paslaugos ar rezidenza. neegsituoja. net ir su rezidenca nesusituokusiesm uzsienieciams be lietuvos sweikatos korteles joks gydytojas nesuteikiamas, o rezidenca suteikiama tik pasirasius sutarti, kad is valstybes nieko neprasysi nurodant savo pragyveenimo saltini. tai vel gi patikima info, nes siuo metu su situo sh* uzsimineju

Objektyvios realybės nėra. Aš ir tikėjausi nugalėti pasaulį, ir negaliu pasakyti, kad baisiai susimoviau. Pasaulį dar tikrai nugalėsiu! :D
Kainos kažkiek skiriasi, bet nedaug. Nėra ko kolos pirkinėti prie universiteto, atsineši namie suteptą sumuštinį ir vandens iš krano, maistą perki discounte, elektrai šildymui ir dujoms 120eu yra mažai, Lietuvoj brangiau kainuoja. Milane kaip ir Turine prašant stipendijos gali prašyti ir kad atleistų nuo universiteto mokesčių. Taip, viskas priklauso nuo tėvų finansinės padėties. Kurios realiai patikrinti italai negali...
Knygų ieškai naudotų arba kopijuotų, arba daliniesi su drauge, buto ieškai ne per agentūras, ne centre.
Materialus ir emocinis pagrindas yra labai svarbūs, sutinku. Kaip ir parašiau, būtų gerai kad tėvai pasiryžtų padėti bent pirmą pusmetį. Jei ne, bent metus laiko prieš atvažiuojat į Italiją reikia dirbti ir taupyti pinigėlius.
Matematika yra labai paprasta, viskas priklauso nuo poreikių, norų ir galimybių. Nėra pinigų - sėdi namie.

Gydytojo paslaugos, residenza egzistuoja, dokumentus susitvarkyti yra įmanoma, taip, pereini kryžiaus kelius, bet įmanoma. Aš irgi perėjau tas pačias istancijas, tik moterytė gal geranoriškesnė pasitaikė. Viskas daug geriau veikia kai eini prie langelio su solidžiai atrodančiu italu, pamojuoji atsispausdintais įstatymais ir viršininko pavarde bei telefono numeriu. Arba paprasčiausiai apsiverkti, nors vienas geros širdies vyrukas, pasiryžęs padėti bejėgei blondinei mergaitei, atsiras. Jokios sutarties manęs neprašė pasirašyti, reikėjo tik parodyti, kad turi tuos 5000eu pragyvenimui, jei nedirbi. Galima nurodyti lietuvišką banko sąskaitą, kurioje nebūtinai turi būti šie pinigai, nes italų institucijos neturi nei teisės, nei galimybės patikrinti tavo banko sąskaitą.
Europos Sveikatos Draudimo kortelę pasidaryti nesunku, netgi nebūtina į Lietuvą grįžti. Kai susitvarkai residenza, įsirašai į SSN ir gauni visas medicinos paslaugas. Nemokamai niekas nieko neteikia, logiška. Bėda ta, kad jei nori gyventi bendrabutyje, negali tvarkytis residenza. O tada ir su gydytoju problemos kyla.

#17 dritto

Newbie

• Kauno
  • 8 Pranešimai
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 15:53

šiandien jau visai apgailėtinai atrodžiau, nes baisiai krimtausi dėl to, ką visi man čia pasakė. padariau išvadas, kad šita jau 3 metus mano puoselėjama svajonė realiai nėra įmanoma, jei esi tik protingas ir gyveni tik su nedaug uždirbančia mama... :D bet Tu, Gin, šiak tiek mane nuraminai :blink: matyt, reiks apsišarvuot kantrybe ir vis tiek bandyt siekt to, ko noriu. ačiū už visus pastebėjimus - tiek dramatiškus ir nuteikiančius pesimistiškai, tiek pozityvesnius - nuteikiančius realistiškai.

#18 Liberte

Newbie

• Šiaulių
  • 3 Pranešimai
  • City:Siauliai
  • Province:Šiaulių m. (Šiaulių)
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 17:58

Merginos,kurios mokosi Milane,papasakokit kur ir ka studijuojat,ir ar gaunate stipendija?

#19 Teo

Expert

• Vilniaus
  • 584 Pranešimai
  • City:Cormano/Vilnius
  • Province:Vilniaus m. (Vilniaus)
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 19:21

Scusate se scrivo in italiano, ma nonostante abbia capito grossomodo tutto quello che avete scritto, x me rispondere in lituano sarebbe alquanto difficile...
Gin, è inutile girarci troppo intorno, Karolina ha ragione a mettere in guardia la ragazza!
Una ragazza lituana di 18-19 anni non ha NESSUNA possibilità di mentenersi a Milano a meno che non sia aiutata dalla famiglia.
Metti anche che riesca a trovare un lavoro part-time in nero, (difficile x una straniera, ma non impossibile), quanto può guadagnare? 600-700 euro? Forse, se è molto fortunata, più verosimilmente potrebbe stare sui 400-500 euro.
Con 400-500 euro può mantenersi a Milano? Ma neanche x idea, nemmeno se va a condividere un monolocale in uno dei quartieri più merdosi (tipo Bruzzano, Baggio o Quarto Oggiaro)! Nemmeno facendo vita da reclusa!
Lo so che sarebbe bello dire a una ragazza giovane e piena di entusiasmo "vai tranquilla, se sei brava e intelligente tutto andrà bene",lo vorrei fare anch'io, ma non è così. Non a Milano, non in Italia.

ps Karolina, non ti facevo così pratica e pragmatica, pochi mesi di permanenza e sei diventata "milanese" :D :blink: :lol:

#20 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 20:07

Gin, Feb 24 2009, 15:37, pasakė:

Objektyvios realybės nėra. Aš ir tikėjausi nugalėti pasaulį, ir negaliu pasakyti, kad baisiai susimoviau. Pasaulį dar tikrai nugalėsiu! :D
Kainos kažkiek skiriasi, bet nedaug. Nėra ko kolos pirkinėti prie universiteto, atsineši namie suteptą sumuštinį ir vandens iš krano, maistą perki discounte, elektrai šildymui ir dujoms 120eu yra mažai, Lietuvoj brangiau kainuoja. Milane kaip ir Turine prašant stipendijos gali prašyti ir kad atleistų nuo universiteto mokesčių. Taip, viskas priklauso nuo tėvų finansinės padėties. Kurios realiai patikrinti italai negali...
Knygų ieškai naudotų arba kopijuotų, arba daliniesi su drauge, buto ieškai ne per agentūras, ne centre.
Materialus ir emocinis pagrindas yra labai svarbūs, sutinku. Kaip ir parašiau, būtų gerai kad tėvai pasiryžtų padėti bent pirmą pusmetį. Jei ne, bent metus laiko prieš atvažiuojat į Italiją reikia dirbti ir taupyti pinigėlius.
Matematika yra labai paprasta, viskas priklauso nuo poreikių, norų ir galimybių. Nėra pinigų - sėdi namie.

Gydytojo paslaugos, residenza egzistuoja, dokumentus susitvarkyti yra įmanoma, taip, pereini kryžiaus kelius, bet įmanoma. Aš irgi perėjau tas pačias istancijas, tik moterytė gal geranoriškesnė pasitaikė. Viskas daug geriau veikia kai eini prie langelio su solidžiai atrodančiu italu, pamojuoji atsispausdintais įstatymais ir viršininko pavarde bei telefono numeriu. Arba paprasčiausiai apsiverkti, nors vienas geros širdies vyrukas, pasiryžęs padėti bejėgei blondinei mergaitei, atsiras. Jokios sutarties manęs neprašė pasirašyti, reikėjo tik parodyti, kad turi tuos 5000eu pragyvenimui, jei nedirbi. Galima nurodyti lietuvišką banko sąskaitą, kurioje nebūtinai turi būti šie pinigai, nes italų institucijos neturi nei teisės, nei galimybės patikrinti tavo banko sąskaitą.
Europos Sveikatos Draudimo kortelę pasidaryti nesunku, netgi nebūtina į Lietuvą grįžti. Kai susitvarkai residenza, įsirašai į SSN ir gauni visas medicinos paslaugas. Nemokamai niekas nieko neteikia, logiška. Bėda ta, kad jei nori gyventi bendrabutyje, negali tvarkytis residenza. O tada ir su gydytoju problemos kyla.

pirmo pusmecio uniko mokestis privalomas visiems, antro pusmecio mokestis sumokamas pagal tewu pajamas. jokie atleidimai negalioja nei italams, nei uzsienieciams, mokslas mokamas.
matai ir tu irgi nurodei pajamu saltini, o ji nurodydama turejai ir pazymeti punka C, kur pasirasei nebuti islaikoma valstybes ir jos neprasyti pagalbos. anyway postas apie rezineca buvo prie stipuxos ir is serijos nedek jokiu vilciu gauti stipuxa...

Teo, Feb 24 2009, 19:21, pasakė:

ps Karolina, non ti facevo così pratica e pragmatica, pochi mesi di permanenza e sei diventata "milanese" :blink: :lol: :(

caro nn sn ne pratica ne pragmatica solo dico com'e'... vedo una ragazza chi immagina la realita' totalmente diversa di che e' ...eh si certo e brutto ad essere quella strega ma qualcuno lo deve fare