Warning: Illegal string offset 'html' in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php on line 926

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 114

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 127

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 136

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 137

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home161/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 141
Studijos Milano Universitete - ItaLietuva Forum - Puslapis 2

Peršokti prie turinio

Studijos Milano Universitete

58 atsakymai šioje temoje

#21 Gin

ItaLietuver

• Piemonte
  • 1.813 Pranešimai
  • City:Torino
  • Province:Torino (Piemonte)
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 20:26

Rodyti pranešimąCarolinute, Feb 24 2009, 18:01, pasakė:

pirmo pusmecio uniko mokesti privalos visiems, antro pusmecio mokestis sumokamas pagal tewu pajamas. jokie atleidimai negalioja nei italams, nei uzsienieciams, mokslas mokamas.
matai ir tu irgi nurodei pajamu saltini, o ji nurodydama turejai ir pazymeti punka C, kur pasirasei nebuti islaiko valstybes ir jos neprasyti pagalbos. anyway postas apie rezineca buvo prie stipuxos ir is serijos nedek jokiu vilciu gauti stipuxa...

Gal tada aš skaityti nemoku... http://www.unimi.it/.../7038.htm#c7261
Esonero totale dal pagamento della tassa di iscrizione e dei contributi universitari

* Portatori di handicap con invalidità a partire dal 66%.
* Beneficiari di borse di studio erogate dall' I.S.U.
* Beneficiari di prestiti d’onore I.S.U.
* Idonei al conseguimento delle borse di studio I.S.U. che per scarsità di risorse non siano risultati beneficiari di tali provvidenze
* Beneficiari di borse di studio del Ministero degli Affari Esteri

Jei gauni stipendiją, tada atleidžia nuo mokesčių, tiek pirmo, tiek antro semestro.
Gauti stipendiją yra įmanoma, ypač kai tėvų pajamos mažos. Bando perskaičiau ( http://81.29.193.70/produ/eps_01m/index.ph...tart=0&limit=10 ) , taisyklės tokios pačios kaip Turine, netgi dar lengvesnės, kreditų mažiau prašo. Viena problemikė, kurios Piemonto bando nėra, yra kad jei tavo tėvų pajamos nesiekia 5000eu per metus, tavęs net nepriema, nes tai yra minimumas, kurį turėtum turėti, kad gautum residenza.

A, ten tas c punktas... Tai pasirašai kad neprašysi pašalpų. Nematau problemos tame punkte... Kai pradėsi dirbti ir mokėti mokesčius vastybei, tada galėsi ir prašyti ko nors iš valstybės, iki tol aišku kad neturi teisės į nieką.

Kodėl nedėk vilčių gauti stipendiją? Viskas labai paprasta, pasiskaičiuoji ISEE ir jei jis labai mažas, tikrai ją gausi.

Aš ir nerašiau kad viskas labai paprasta, parašiau, kad pradžiai reikės tėvų pagalbos. Dėl darbo... Universitetai ir ISU kiekvienais metais išleidžia bando di collaborazione 150 ore, už kurį moka kaip dar vieną stipendiją. Tik reikia tikrai labai gerai mokytis, ten nemažas konkursas...

A, radau ir dėl paskolų studentams. Jos egzistuoja, nėra netgi taip baisiai sunku jas gauti. Tik jas duoda tik italijos piliečiams.

Klausimas, gal žinot kiek reikia mokėti už bendrabutį, kai gauni ir stipendiją?

#22 Gin

ItaLietuver

• Piemonte
  • 1.813 Pranešimai
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 20:51

Radau kiek kainuoja servizio ristorazione di Università Cattolica: 3eu pasto completo, plius abbonamento annuale pagal fasce di reddito, prima fascia di reddito 20eu. Jei pasto completo yra pirmas, antras, saldus ir gėrimas, galima vakarienei tik lengvai užkasti, kad ir kokį obuolį ar sumuštinį. Taip kad mėnesiui gaunasi 3x30=90eu, skaičiuojam dar kokius 50-100eu per mėnesį skanumynam, vakarienei, tai mėnesiui maistui kokie 150-200eu. (Aš tiek neišleidžiu gamindama valgyti namie, dviem žmonėm)

Ieškau kokios kainos ne Cattolicos studentams...

#23 Gin

ItaLietuver

• Piemonte
  • 1.813 Pranešimai
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 21:10

Truputį susimaišiau, pasirodo Lombardijoj kiekvienas universitetas turi savo ente per il diritto allo studio... Galvojau kad yra vienas visiem universitetams.

IULM bando borsa di studio http://www.isuiulm.i...oBorsa08-09.pdf
Bando alloggio http://www.isuiulm.i...loggio08_09.pdf

Jei gerai supratau studenti fuori sede prima fascia di reddito gauna 4000eu per metus plius nemokamai pietūs. Jei dėl lėšų trūkumo negauni stipendijos, vis vien gauni nemokamai pietus.
Taip pat IULM neprašo, kad studento šeima uždirbtų tuos 5000eu.

Pirmiems mėnesiams reikės pinigėlių, nes stipendija išmokama du kartus per metus, pirmą kartą prieš Kalėdas.

Bendrabutis kainuoja 250eu mėnesiui. Jei gerai supratau, bendrabutis suteikiamas pagal mokyklos baigimo pažymius.

Bendrabučiai susieti su universitetu: http://www.isuiulm.i...ti%20Milano.pdf

#24 Toma

ItaLietuver

• Lombardia
  • 2.594 Pranešimai
  • City:Milano
  • Province:Milano (Lombardia)
  • Language:

Parašė 24 vasario 2009 - 23:17

Rodyti pranešimąGin, Feb 24 2009, 22:10, pasakė:

Bendrabutis kainuoja 250eu mėnesiui. Jei gerai supratau, bendrabutis suteikiamas pagal mokyklos baigimo pažymius.

Ne, jį suteikia pagal šeimos ekonominę situaciją ir tai,kaip toli esi nuo savo fakulteto. Šiaip bendrabutį gauti gana nelengva, svarbu nepražiopsoti scadenze.
Kaina priklauso nuo to, kurioj fascia esi ir keliaviečiam kambary gyveni (vienvietis kambarys kainuoja brangiau nei dvivietis).

#25 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 25 vasario 2009 - 00:49

Rodyti pranešimąGin, Feb 24 2009, 20:26, pasakė:

Jei gauni stipendiją, tada atleidžia nuo mokesčių, tiek pirmo, tiek antro semestro.

Klausimas, gal žinot kiek reikia mokėti už bendrabutį, kai gauni ir stipendiją?

stipendija gavau del minimaliu tevu pajamu pirmuoju ratu ir vis tiek moketi reikia uz abu semetrus, tik tiek kad antraji semestra ne beveik 700eu o 73 eu.
tik nesupyk, bet nu blemba,gin, mes su toma mokomes siame univere, gal jau kazkiek perpratom sistema ir sakom ne is pirsto lauztas ar nete rastas naujienas. sakom taip kaip yra, o ne "kiek as zinau.."

gavus stipendija, uz bendrabuti nereikia moketi, bet aisq ir pinigeliu nebematai, jie paimami paimais uz bendrika.

Rodyti pranešimąGin, Feb 24 2009, 20:26, pasakė:

Kodėl nedėk vilčių gauti stipendiją? Viskas labai paprasta, pasiskaičiuoji ISEE ir jei jis labai mažas, tikrai ją gausi.

Aš ir nerašiau kad viskas labai paprasta, parašiau, kad pradžiai reikės tėvų pagalbos. Dėl darbo... Universitetai ir ISU kiekvienais metais išleidžia bando di collaborazione 150 ore, už kurį moka kaip dar vieną stipendiją. Tik reikia tikrai labai gerai mokytis, ten nemažas konkursas...

tikrai ja gausi? mus su kursioke skyre 300eu ir jinai negavo, as gavau.. as su savo isee, kuris buvo mazesnis uz minimuma eileje del stipendijos buvau 115 vietoje.

#26 Gin

ItaLietuver

• Piemonte
  • 1.813 Pranešimai
  • Language:

Parašė 25 vasario 2009 - 13:10

Rodyti pranešimąCarolinute, Feb 24 2009, 22:49, pasakė:

stipendija gavau del minimaliu tevu pajamu pirmuoju ratu ir vis tiek moketi reikia uz abu semetrus, tik tiek kad antraji semestra ne beveik 700eu o 73 eu.
tik nesupyk, bet nu blemba,gin, mes su toma mokomes siame univere, gal jau kazkiek perpratom sistema ir sakom ne is pirsto lauztas ar nete rastas naujienas. sakom taip kaip yra, o ne "kiek as zinau.."

gavus stipendija, uz bendrabuti nereikia moketi, bet aisq ir pinigeliu nebematai, jie paimami paimais uz bendrika.
tikrai ja gausi? mus su kursioke skyre 300eu ir jinai negavo, as gavau.. as su savo isee, kuris buvo mazesnis uz minimuma eileje del stipendijos buvau 115 vietoje.

Aš tikrai nesupyksiu.. <_< Tu irgi nepyk, bet ką sakau vis tik ne iš piršto laužta, ir ne šiaip iš bet kur internete surasta, o iš universiteto puslapio, bandi di concorso kuriuos parašiau yra tie patys pagal kuriuos jums davė/nedavė stipendiją ir bendrabutį. Milanas buvo vienas iš mano pasirinkimų studijoms, taip kad rinkau informaciją ir apie jį. Ir ne tik iš interneto...

Kaip matai už universitetą nemoki, moki visokių dokumentų tvarkymo mokesčius. Tokius dalykus ir aš moku, bet 70eu už pusmetį neskaitau mokesčiu už mokslą.

Dėl stipendijos tada pasitaisysiu, jei Lietuvoj tavo šeima gauna vidutinį atlyginimą, stipendiją gausi. Vidutinis atlyginimas yra 1500lt, jei yra ir mama ir tėtis dirbantys, susidaro 3000. Stambiai apvalinant, jei tavo šeima uždirba 1000eu per mėnesį, kaip gali negauti stipendijos?? 1000eu Italijoj yra vieno žmogaus atlyginimas, plius tredicesima ir quattordicesima. Dritto parašė, kad gyvena tik su nedaug uždirbančia mama, tai ir to 1000eu per mėnesį nebus...
Dar yra toks dalykas, kad italai negali patikrinti, kiek uždirba tavo tėvai, nėra susitarimų tarp Italijos ir Lietuvos. Taip kad šeimos finansinę padėtį galima ir nežymiai apkarpyti.

Kodėl jei gauni bendrabutį ir stipendiją nematai pinigėlių? Jei gauni stipendiją kaip fuori sede, gauni 4000eu, atskaičius mokesčius už bendriką vis tiek kažkiek lieka.

Aš tikrai ne piktybiškiai ir ne kad tik su tavim pasiginčyti rašau, tiesiog prisimenu kaip ir aš svajojau mokytis Italijoje ir kaip trūko visokios informacijos. Ir kaip buvo trypiamos mano svajonės... :naughty:

Beje, bando di concorso reikia išmokti mintinai kiekvienais metais, taip pat ir taisykles dėl universiteto mokesčių. Pasak universiteto aš turėjau mokėti už mokslą, neturėjau teisės gauti stipendiją ir dar visokių čiūdų prisigalvojo tos moterytės sekretoriate. Pasirodo kai kurios net neskaito tų dokumentų, nežino, ką reikia daryti ir ką tiksliai turi mokėti, nežino kada scadenze, arba susimaišo, ir per jų neteisingą informaciją pražiopsai terminus.

#27 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 25 vasario 2009 - 14:50

Rodyti pranešimąGin, Feb 25 2009, 13:10, pasakė:

Dar yra toks dalykas, kad italai negali patikrinti, kiek uždirba tavo tėvai, nėra susitarimų tarp Italijos ir Lietuvos. Taip kad šeimos finansinę padėtį galima ir nežymiai apkarpyti.

Kodėl jei gauni bendrabutį ir stipendiją nematai pinigėlių? Jei gauni stipendiją kaip fuori sede, gauni 4000eu, atskaičius mokesčius už bendriką vis tiek kažkiek lieka.

Aš tikrai ne piktybiškiai ir ne kad tik su tavim pasiginčyti rašau, tiesiog prisimenu kaip ir aš svajojau mokytis Italijoje ir kaip trūko visokios informacijos. Ir kaip buvo trypiamos mano svajonės... :naughty:

4000 yra siulomi tik su salyga, kad iki birzelio menesio galo tureti 21 kredita su vidurkiu 27, jei ne, stipendijos negausi... Ta velgi zinau, nes man siule, bet astsisakiau ir pasirinkau 1800stipendija be vidurkio.

seimos finansine padeti nezinau kaip apkartysi, nes tik tu tvarkei dokus per telefona, dazniausiai reikia pristatyti dokumetus, kuriu suklastoti nelabai galesi... anyway, sitai mergaitei tai negresia, nes pajamos pas ja mazos.

stipendijos pinigai yra sumokami uz bendrika, todel ir nematysi.

Taip informacijos truko, nes buvom ir esam vienos is pirmuju, kurios tiesiogiai po mokyklos isvaziazo, bet anyway gin turi pripazinti, kad mergaite reikia supazintinti su realybe, kuri jos laukia...
jei ne tomai anna, man alessandro, tau giorgio, pripazink, kad butu buves didelis kraxas... o ji vaziuoja viena ir be finansinio pagrindo, tikedamasi, kad dirbs ir mokysis... as neveju jos svajones, tiesiog pasakau kokia yra realybe ir jei ji sako,kad yra tokia karinga ir pasiryzusi viskam, tai vis tiek isvaziuos, tik pries tai su mama pasiskaiciuos dideles islaidas, kurios bus leidziamos bent jau pirmais mokslo metais. be to ir tokie dalykai kaip sveikatos kortele ir pan, turi vaikas pasirupinti pries tai... Nes neduok die, jai bus kaip man, kai su suluzusiu menisku joks gydytojas neprieme be korteles.
taigi dritto pirma butinai pasidaryk codice fiscale be kurio ne is vietos cia, sweikatos korteles dokumentus ruosk (bet ji bus isduota tik istojus), mokslam stot jau turbut zinai kokie dokai reikalingi, ir atsidekit su mama pinigus (matematika daryk paprasta ~800mokslas + 400*9eu kambarys, 400-500*9 eu islaidos,vadoveliai,nuolatiniai,maistas ir pan, + 1000eu komisiniai agenturai...) jei ir gausi bendrabuti jis bus isduodamas tik lapkricio vidury todel 3men vis tiek teks gyventi kazkur.
kitas dalykas, jei rinksies ne milana, is karto mazink islaidas per puse...parma. mokslo maximali kaina 700eu (o jei mazos islaidos 200eu), butas bilocale centre ~400eu, figurati kiek kambarys... be to taip ir nepasakei, ka nori studijuoti... nes kiekvienas miestas turi savo geriausia saka. pvz kalbos-venecija, medicina-pavia,mediazione-milanas,tarp santykiai-roma, dizainas-milanas,florencija.

#28 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 25 vasario 2009 - 15:08

dar pridedant del italijos biurokratijos..atsimeni gin , kj prasei codice fiscale? tau nedave..it dareisi, man dave iskart ir dawe korteles pavidalu, tomai dawe tik popieriuka, audrei dave velgi kortele... kiekvienas daro kaip nori cia. todel faktas yra tas, kad codice fiscale gali buti isduodamas uzsienieciui.. o praktika rodo, kad pagal vienus, jis gali buti isduodamas tik italijoje, kiti sutinka registuoti ir lietuviska adresa, treti uzregistuoja, bet nesivargina korteliu daryti...

#29 Gin

ItaLietuver

• Piemonte
  • 1.813 Pranešimai
  • Language:

Parašė 25 vasario 2009 - 20:08

Rodyti pranešimąCarolinute, Feb 25 2009, 12:50, pasakė:

4000 yra siulomi tik su salyga, kad iki birzelio menesio galo tureti 21 kredita su vidurkiu 27, jei ne, stipendijos negausi... Ta velgi zinau, nes man siule, bet astsisakiau ir pasirinkau 1800stipendija be vidurkio.

seimos finansine padeti nezinau kaip apkartysi, nes tik tu tvarkei dokus per telefona, dazniausiai reikia pristatyti dokumetus, kuriu suklastoti nelabai galesi... anyway, sitai mergaitei tai negresia, nes pajamos pas ja mazos.

Jei reikia pinigų, galima sutinkti ir su vidurkio sąlyga (pvz, Turine vidurkio ir kreditų sąlyga yra visiems, nieko net nepasirinksi).
Seimos finansinę padėtį apkarpai tiesiog nerodydama nekilnojamojo turto dokumentų. Arba jei tėvai dirba per du darbus, nerodai vieno iš darbų.
Dokumentus nešiau ir aš, tik patikėjo mano vertimu, neprašė vertėjo.

Mano materialinis pagrindas yra grynai mano uždirbti pinigai, plius surinti pinigai per du gimtadienius, plius tėvai kiek gali padeda. Giorgio yra emocinis pagrindas. Kracho milžiniško gal ir nebūtų buvę, nes jau mokslų pradžioj susiradau gerų draugų. Bet niekada negali žinoti, kas būtų buvę jeigu...

Kaip tik šiandien per paskaitą pasiklausiau draugės, ji čia, Turine, gauna nemokamai (turi tik už šildymo sezoną susimokėti) bendrabutį, plius stipendiją. Gal tada tikrai galima pagalvoti apie kitą miestą studijoms, vis tik nemokamas bendrabutis yra didelė palaima piniginei.

O tavęs su sulūžusiu menisku nepriemė pronto soccorso?? Blogiausiu atveju tada reikia važiuoti į ambulatorijas imigrantams, kur jokio dokumento neprašo.

Sveikatos kortelei dokumentų iš anksto nėra kaip suruošti, reikia juk popiergalio iš universiteto, kurio ir pirmais mokslo mėnesiais nenori duoti... Todėl pirmiem dviem-trim mėnesiais Lietuvoje reikėtų pasidaryti turistinį draudimą.

Komisinius agentūrai gali susitaupyti ieškodama buto ne per agentūras. Mokslo kaina gali būti ir dar mažesnė nei 200eu.

Rodyti pranešimąCarolinute, Feb 25 2009, 13:08, pasakė:

dar pridedant del italijos biurokratijos..atsimeni gin , kj prasei codice fiscale? tau nedave..it dareisi, man dave iskart ir dawe korteles pavidalu, tomai dawe tik popieriuka, audrei dave velgi kortele... kiekvienas daro kaip nori cia. todel faktas yra tas, kad codice fiscale gali buti isduodamas uzsienieciui.. o praktika rodo, kad pagal vienus, jis gali buti isduodamas tik italijoje, kiti sutinka registuoti ir lietuviska adresa, treti uzregistuoja, bet nesivargina korteliu daryti...

Man codice fiscale davė iškart (na, nevisai iškart, o kai pasiginčyjau, kad Lietuva yra EU), davė popieriuką, o kad duotų kortelę pasakė, kad reikia residenza turėti. Gal tu apie kokia kitą kortelę kalbi, bet čia man pasakojo apie mėlyną kortelę, kuri yra ir ESDK, ir sanitarinė Italijos kortelė, joje ant kampo užrašytas codice fiscale. Taip kad be residenza, kadangi neturi gydytojo, negali tos kortelės turėti.
Taip, kiekvienas daro kaip nori, todėl prieš einant ką nors daryti reikia persiskaityti ir atsišviesti įstatymus. Ir jei jie pradeda savo teorijas aiškinti, paprašai, kad paaiškintų ir kodėl tokio dalyko nėra įstatyme.

#30 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 25 vasario 2009 - 21:03

Rodyti pranešimąGin, Feb 25 2009, 20:08, pasakė:

Jei reikia pinigų, galima sutinkti ir su vidurkio sąlyga (pvz, Turine vidurkio ir kreditų sąlyga yra visiems, nieko net nepasirinksi).
Seimos finansinę padėtį apkarpai tiesiog nerodydama nekilnojamojo turto dokumentų. Arba jei tėvai dirba per du darbus, nerodai vieno iš darbų.
Dokumentus nešiau ir aš, tik patikėjo mano vertimu, neprašė vertėjo.

Mano materialinis pagrindas yra grynai mano uždirbti pinigai, plius surinti pinigai per du gimtadienius, plius tėvai kiek gali padeda. Giorgio yra emocinis pagrindas. Kracho milžiniško gal ir nebūtų buvę, nes jau mokslų pradžioj susiradau gerų draugų. Bet niekada negali žinoti, kas būtų buvę jeigu...

Kaip tik šiandien per paskaitą pasiklausiau draugės, ji čia, Turine, gauna nemokamai (turi tik už šildymo sezoną susimokėti) bendrabutį, plius stipendiją. Gal tada tikrai galima pagalvoti apie kitą miestą studijoms, vis tik nemokamas bendrabutis yra didelė palaima piniginei.

ginte tai as su visu tuo sutinku, tik kartoju, visa tai ne milane. mokslas cia dar karta kartoju nuo 800eu iki 2600eu uz antra rata (ir tai yra valstybinis universitetas, tiesiog kainos cia tokios ir viskas). pagrinde visi butai parduodami per agentura, o jei ir per zmogu, dazniausiai procentas ir jam yra mokamas.. (maniskis pasieme 500eu)
ginte tawo islaidos torine as galiu duot ranka nukirsti kad yra daug mazesnes, nei kad butum milane.. nu galim mes cia diskutuoti dar sawaite, bet esme, kad milanas yra brangesnis miestas uz visa italija ir islaidos cia bene dvigubai didesnes. todel as ir sakau mergaitej, kad pasirinkus si miesta, mokesi daugiau, nei salimais esanti...todel ir pinigine tam paruosk, nes gimtadienio pinigu cia neuzteks.
mergina snekejo ir apie centrinius butus, taigi is karto sakau, pati centre gyvenu ir tikrai kainas zinau puikiausiai.. kainuos monolocaliu su netgi ne virtuve , o angolo cucina prasideda nuo 800eu + spessos... (jei labai laimingas) as asmeniskai moku 900eu + mokesciai (butas kaip minejau maziukas maziukas)

#31 Gin

ItaLietuver

• Piemonte
  • 1.813 Pranešimai
  • Language:

Parašė 25 vasario 2009 - 21:36

Rodyti pranešimąCarolinute, Feb 25 2009, 19:03, pasakė:

ginte tai as su visu tuo sutinku, tik kartoju, visa tai ne milane. mokslas cia dar karta kartoju nuo 800eu iki 2600eu uz antra rata (ir tai yra valstybinis universitetas, tiesiog kainos cia tokios ir viskas). pagrinde visi butai parduodami per agentura, o jei ir per zmogu, dazniausiai procentas ir jam yra mokamas.. (maniskis pasieme 500eu)
ginte tawo islaidos torine as galiu duot ranka nukirsti kad yra daug mazesnes, nei kad butum milane.. nu galim mes cia diskutuoti dar sawaite, bet esme, kad milanas yra brangesnis miestas uz visa italija ir islaidos cia bene dvigubai didesnes. todel as ir sakau mergaitej, kad pasirinkus si miesta, mokesi daugiau, nei salimais esanti...todel ir pinigine tam paruosk, nes gimtadienio pinigu cia neuzteks.
mergina snekejo ir apie centrinius butus, taigi is karto sakau, pati centre gyvenu ir tikrai kainas zinau puikiausiai.. kainuos monolocaliu su netgi ne virtuve , o angolo cucina prasideda nuo 800eu + spessos... (jei labai laimingas) as asmeniskai moku 900eu + mokesciai (butas kaip minejau maziukas maziukas)

Sutinku, kad Milanas daugiau kainuoja, ypač butai ir pasilinksminimo įstaigos, nu bet maisto kainos tikrai ne dvigubos. Knygos kainuoja tiek pat.
Pati prieš tai rašei, kad už antrą rata moki 73eu. Aš nešneku apie kainas be stipendijos. Visi universitetai daug kainuoja, jei negauni agevolazioni.

Mano gimtadienių pinigų daug kam pakako... :naughty:

#32 dritto

Newbie

• Kauno
  • 8 Pranešimai
  • City:Lituania
  • Province:Kauno m. (Kauno)
  • Language:

Parašė 25 vasario 2009 - 22:13

as turiu codice fiscale. vasara pasidariau, bet pas mane popieriukas, o ne kortele. Studijuoti zadu filosofija, kad paskui galeciau rinktis meno kritika. dauguma universitetu isnarsiau, bet neradau critica dell'arte, todel ir isirinkau UNIMI. siaip netureciau nieko pries gyvenima pvz. Torino. buvau ten savaitele ir man tikrai patiko, bet... vis atsimusu i tai, ka po lauree triennali galesiu rinktis.

#33 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 25 vasario 2009 - 23:13

Rodyti pranešimąGin, Feb 25 2009, 21:36, pasakė:

Sutinku, kad Milanas daugiau kainuoja, ypač butai ir pasilinksminimo įstaigos, nu bet maisto kainos tikrai ne dvigubos. Knygos kainuoja tiek pat.
Pati prieš tai rašei, kad už antrą rata moki 73eu. Aš nešneku apie kainas be stipendijos. Visi universitetai daug kainuoja, jei negauni agevolazioni.

Mano gimtadienių pinigų daug kam pakako... <_<

tai saunu, kad gimtadienio pinigu uzteko aug kam :naughty:
maisto kainos panasios, todel as ir sakau, kad maistui ir pan reikia 500eu ...
taip, as uz antra moku 73 eu, o uz pirma 700eu.. o tu kiek uz pirma mokejai?! pirmas ratas visiems vienodas 700eu, o antras pvz parmoj max 700eu, cia 2600eu...
nu zodziu nebenoriu diskutuoti apie tai, as pasakiau realias kainas, o jei kazka tenkina isvaziuoti tam, kad gyventum pusbadziu, tebunie... kiti miega ir v. emanuele galerijoj salia repeat parduotuves palapinese, juos tenkina...

#34 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 25 vasario 2009 - 23:24

Rodyti pranešimądritto, Feb 25 2009, 22:13, pasakė:

as turiu codice fiscale. vasara pasidariau, bet pas mane popieriukas, o ne kortele. Studijuoti zadu filosofija, kad paskui galeciau rinktis meno kritika. dauguma universitetu isnarsiau, bet neradau critica dell'arte, todel ir isirinkau UNIMI. siaip netureciau nieko pries gyvenima pvz. Torino. buvau ten savaitele ir man tikrai patiko, bet... vis atsimusu i tai, ka po lauree triennali galesiu rinktis.

filosofija?! o tu zinai, kad geriausias ir garsiausias filosofijos fakultetas yra romoje, tawo draugas neklydo kalbedamas apie sapienza... meno kritika.. matai cia jau kaip ir magistrine pakraipa, o magistra gali bet kokiame universitete mokytis..
filosofija yra labai sunkus dalykas, kuriam reikes paaukoti daug laiko ir demesio... sakau draugiskai, kad ir kokiam mieste atsidursi, ieksok budu, gauti pinigu pirmiem metam pries isvazuojant , nes kruvio neatlaikysi...

#35 Gin

ItaLietuver

• Piemonte
  • 1.813 Pranešimai
  • Language:

Parašė 26 vasario 2009 - 02:18

Filosofija... nu taip, ką čia ir bepatarsi. Roma tikrai geriausias universitetas, bet ten gyvenimas dar brangesnis nei Milane. Jau geriau tada Bolonija, Padova. Jei tikslas yra meno kritika, gal geriau kokią labiau pritaikomą bakalaurą rinktis, nejaugi į meno kritiką priima tik baigusius filosofiją?..
Logiškai mąstant, ne geriau norint tapti meno kritiku studijuoti literatūrą, teatrą arba menus... Filosofija čia prie ko? :naughty:

Carolinute, aš už pirmą turėjau mokėti 300eu, bet su visokiom rimborso tassa regionale ir tai, kad gaunu stipendija, moku 30eu.

#36 dritto

Newbie

• Kauno
  • 8 Pranešimai
  • City:Lituania
  • Province:Kauno m. (Kauno)
  • Language:

Parašė 26 vasario 2009 - 11:18

GIN, aš iš pradžių žiūrėjau Brera ir maniau, kad verta studijuot Beni Culturali, bet paskui pakalbėjau su keliais žmogiukais, ir jie man pasakė tai, apie ką aš pati nebuvau gerai susimąsčius. "geras kritikas gali būti tik turint gerą kritinį mąstymą, o jį lavina filosofija. ne architektūrinės ar tapybos žinios".
Apie Boloniją gordėjau, kad kai ten suvažiavo daug užsieniečiu - dvigubai išaugo nusikalstamumas ir panašiai ir kad Bolonija dabar yra labai nesaugus ir nebemielas miestas.
nežinau, ar į meno kritiką priima tik baigusius filosofiją, bet kituose univeruose apskritai neradau tokio dalyko, kad juodu ant balto būtų parašyta "meno kritika".
tiesa, dar kai kas - su filosofija turėčiaus susitvarkyt. šitas mokslas mane labai domina nuo gilios vaikystės. namai užversti filosofine literatūra ir pan. be to, bandau ir pati kažką savo rašinėti...

http://www.tekstai.lt/index.php/tekstai/43...s-dritto-1.html

#37 Carolinute

Newbie

• Lombardia
  • 31 Pranešimai
  • Language:

Parašė 26 vasario 2009 - 21:13

Rodyti pranešimądritto, Feb 26 2009, 11:18, pasakė:

GIN, aš iš pradžių žiūrėjau Brera ir maniau, kad verta studijuot Beni Culturali, bet paskui pakalbėjau su keliais žmogiukais, ir jie man pasakė tai, apie ką aš pati nebuvau gerai susimąsčius. "geras kritikas gali būti tik turint gerą kritinį mąstymą, o jį lavina filosofija. ne architektūrinės ar tapybos žinios".
Apie Boloniją gordėjau, kad kai ten suvažiavo daug užsieniečiu - dvigubai išaugo nusikalstamumas ir panašiai ir kad Bolonija dabar yra labai nesaugus ir nebemielas miestas.
nežinau, ar į meno kritiką priima tik baigusius filosofiją, bet kituose univeruose apskritai neradau tokio dalyko, kad juodu ant balto būtų parašyta "meno kritika".
tiesa, dar kai kas - su filosofija turėčiaus susitvarkyt. šitas mokslas mane labai domina nuo gilios vaikystės. namai užversti filosofine literatūra ir pan. be to, bandau ir pati kažką savo rašinėti...

turi zinoti tai, kad ir mialnas, ir torinas ir visur nesaugu.. dieve cia irgi nuolat prievartauja uzsienietes, neseniai 14mete isprievartavo, o jos berniuka i bagazine uzdare romoj, paskui milane kita mergina. zodziu, visur yra nesaugu, svarbu pasirinki gera zona. jei milane pasirinksi ne centra, tas pats sudas laukia... po 8 vakaro vienai vaikscoti nesiulau arba su taksi. bolonijoj buvai? as turiu ten draugu... bent jau man daug jaukesnis miestas pasirode, anyway nebludyk naktimis ir bet kokiam mieste neuzpuls... sistema ta pati kaip vilniuj ar kaune.. centras - policija ir pan. kiti rajonai - nenaktineti... bendrabuciai duodami milane pvz tomos- abbiategrasso - wa ten rajonas, kur vienai ejti pavojinga, pilna negru, cigonu ir pan.
tavo vietoje as su taip pinigais, kurie bus isleidziami milane ar romoj pasirinkciau mazesni miesteli ir imciau buta centre.
jei nori meno ir filosofijos, tikrai pamastyk apie bolonija arba netgi florencija.. florencija - meno lopsys, kur pilna iki dabar l. da vincio itakos, bolonija - is vis garseja, kaip individu, bohemijos pasaulis.

#38 Gin

ItaLietuver

• Piemonte
  • 1.813 Pranešimai
  • Language:

Parašė 26 vasario 2009 - 22:01

Rodyti pranešimądritto, Feb 26 2009, 09:18, pasakė:

Šaunu, kad tave domina filosfija, jei įdomu, tada ir studijuoti lengviau.. :)
Klausimas, tie žmogiukai, kurie pasakė, kad filosofija gerina kritinį mąstymą, kartai patys nėra baigę filosofiją?
Kritinį mąstymą kiekvienas asmeniškai išsiugdome ir tikrai filosofija nėra vienintelis dalykas, kuris gali padėti šiam vystymuisi.
Kadangi ir pati rašai, galima rimtai pagalvoti apie literatūros studijas... Bet čia jau tavo pasirinkimas..

Carolinute tiesą rašo, visur, deja, gali visko pasitaikyti... Florencijoj būtų įdomu studijuoti, bet kainos ten kandžiojasi, vis tik turistinis miestas, gan suspaustas miestas, tikrai sunku butą susirasti. Dėl Bolonijos tai pažiūrėk, kur filosofijos fakultetas, ar grynai mieste, ar miestukuose už Bolonijos, jei miestukuose, tada idealu būtų, juose nebrangiai rastum kur gyventi, ramiau nei didmiestyje.

#39 Toma

ItaLietuver

• Lombardia
  • 2.594 Pranešimai
  • Language:

Parašė 02 kovo 2009 - 02:08

Rodyti pranešimąCarolinute, Feb 26 2009, 22:13, pasakė:

bendrabuciai duodami milane pvz tomos wa ten rajonas, kur vienai ejti pavojinga, pilna negru, cigonu ir pan.

Ei nevaryk ant mano rajono :unsure: Pati juk pasirinkau likti čia, kai trasferimento pasiūlė :D
Nėra čia pats geriausias Milano rajonas, daug imigrantų, bet nieko tragiško, svarbu būti atidžiam, o be to dislokacinė vieta visai nebloga :P Net bažnyčia šalia yra :smartone: :P Šiaip ar taip, ne kartą teko ir vėliau grįžti, ir nieko nenutiko, gal nėra itin smagu eiti, jei esi vienas, bet nieko, išgyvenau :D Yra kitų rajonų, kur Milano mafija renkasi.
O šiaip pritariu, visur visko gali pasitaikyti, jei Bolonija nesaugi, tai Milanas juo labiau. Dėl darbo studijų metu yra taip: jei nori dirbti legaliai (apie dabartinę krizę bei itališkus darbo kontraktus a tempo determinato, kuriam pasibaigus neva turetum gauti kontraktą a tempo indeterminato net nekalbu), turi įregistruoti nuolatinę gyvenamąją vietą Italijoje, jei nori įregistruoti nuolatinę gyvenamąją vietą Italijoje - turi nuomotis butą, nes bendrabuty to padaryti negali, jei nuomojiesi butą - išleidi daugiau pinigų. Be to, įregistruodamas nuolatinę gyv. vietą Italijoje, jei Gin teisingai sakė, prarandi Studente Fuori Sede statusą. Žodžiu, galiausiai lieka spręsti tau... Jei manai, kad gali, kad sugebėsi - pirmyn, jei ne - tai ne. Sėkmės.

P.S. pati džiaugiuosi čia būdama ir tikrai nenorėčiau būti niekur kitur :D

#40 Audrey

Expert

• Vilniaus
  • 944 Pranešimai
  • City:Vilnius/Roma/Milano
  • Province:Vilniaus m. (Vilniaus)
  • Language:

Parašė 10 gegužės 2009 - 20:35

kai gerai pagalvoji, kokios kainos laukia dabartiniu Lietuvos studentu, kurie lieka Lietuvoj studijuot,( viem muzikos akademijoje, muziko specialybe metams kainuos 18 000 lt) tai persasi kita nuomone....juk uz tuos pacius pinigelius, kuriuos isleisciau universitetui cia, galiu isleist uzsienyje.o be to nelikciau skolingas Lietuvos bankams, kuriu padetis irgi nera stabili.taigi, ka rinktis: siaubingai brangu ir neaiskios kokybes moksla Lietuvoje, baisu nedarba ir krize, kuri baigsis 2012 metais ar pigesni moksla su brangiu pragyvenimu uzsienyje, naujais draugais, ispudziais, darbais ir isbandymais?
spresti Jums.