Warning: Illegal string offset 'html' in /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php on line 926

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 110

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 127

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 136

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 137

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/cache/skin_cache/cacheid_1/skin_topic.php:926) in /mounted-storage/home160c/sub006/sc17048-YJSJ/www/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 141
Šv.kalėdos Italijoje - ItaLietuva Forum

Peršokti prie turinio

Šv.kalėdos Italijoje

11 atsakymai šioje temoje

#1 Lina

ItaLietuver

• Vilnius
  • 4.181 Pranešimai
  • City:Vilnius
  • Province:Vilniaus m. (Vilniaus)
  • Language:

Parašė 22 gruodžio 2007 - 11:14

Labuka visoms ir visiems :prr:
Aš nelabai ką ir turiu parašyti B) nė karto nebuvau Šv. Kalėdoms Italijoje..
Bet man tikrai labai įdomu išgirsti iš Jūsų gražių pasakojimų apie tradicines itališkas Kalėdas :laugh:
Kokie papročiai, ritualai, patiekalai...? Ar turim ką bendro tarp lietuvišku ir itališkų stebuklingų Kalėdų? :italia:

#2 Mildi

Amateur

• Toscana
  • 367 Pranešimai
  • City:Livorno
  • Province:Livorno (Toscana)
  • Language:

Parašė 23 gruodžio 2007 - 14:46

Na as jau gal bus 4 kaledos italijoje ir visus metus buvo tas pats. jokiu dovanu po egle, dovanos apsikeiciamos po pietu tarp antro ir deserto :prr: nezinau ar man patinka shi ideja...bet ka as ten plesysiuos :italia:
pirma kaledu diena dazniausiai buna svente pas uosvius su teta ir jos seima. uzkandziai, pirmas arba du pirmi, antras, dovanos, desertas+su sampanu, kava, likeriai...stalo zaidimai arba nusimuilini ir eini pamiegoti, vakarienei tas pats tik jau be dovanu, nes viskas jau isvyniota pasimatuota ir prisijuokta B) antra kaledu diena pas teta...vel valgiai zaidimai, trecia diena gaivaliojiesi lovoje su issprogusiu pilvu :laugh: tradiziniai patiekalai nezinau kokie, visos kaledos sutiktos italijoje turejo skirtingus meniu.tik
saldumynai vis tie patys buvo, tai :panettone, pandoro, panforte, ricciarelli..
http://www.massamarittima.info/ricette/ric...elli_senesi.htm
http://images.google.it/imgres?imgurl=http...ang_it%26sa%3DG
http://www.agrelma.c...I2251J03687.jpg

nu bet mano skoniui tai yra saldi bulka, nepalyginsi su smelio ar medaus tortu, meduoliu ar sakociu :italia: todel as italijoje per kaledas issirenku bent jau idarytus pandorus kaip sitie ;)

http://www.simonafratelli.ch/Webbilder%20W...vina%5B1%5D.jpg
http://www.simonafratelli.ch/Webbilder%20W...2007/budino.jpg
http://www.paluani.i...rofiteroles.jpg
http://www.simonafratelli.ch/Webbilder%20W...artufo_mini.jpg

daznai kaledoms italai dovanoja kolegoms draugams tokius krepshius

http://www.beagest.i...o_Berlucchi.jpg

o daugiau kaip ir niekas ypatingo, bent jau tame tarpe italu kuriuos pazystu, gal kituose miestuose ar seimose kitokios tradicijos :laugh:

as vat laikausi tradiciju, prisimarinavau silkes, grybu, kucias darysiu pirmadieni :woohoo:

#3 Audrey

Expert

• Vilniaus
  • 944 Pranešimai
  • City:Vilnius/Roma/Milano
  • Language:

Parašė 23 gruodžio 2007 - 20:38

kiek prisimenu-labai daug valgoma!!!!

#4 Sigita

Newbie

• Veneto
  • 10 Pranešimai
  • City:Italia
  • Province:Vicenza (Veneto)
  • Language:

Parašė 23 gruodžio 2007 - 22:29

Italijoje sutiksiu antras Kaledas... Jokiu ypatingu tradiciju ir as nepastebejau. Kiek apie tai beklausinejau vietiniu, jie beveik nustebe ziuri i mane, neva, svente kaip svente, kokios cia dar tradicijos. Kas yra tikrai tradicinis kaledinis - tai panettone. Situo sventiniu periodu visur visi ji valgo, i dovanu (gal tiksliau lauktuviu) krepseli ideda. Kita tradicija (kaip ir pas mus) - visai seimai (giminem) susirinkti, pavalgyti kartu. Tik pas juos ne visada ir ne visi tai daro Kuciu vakara. Gruodzio 24 d. daugeliui yra eiline diena, eiline vakariene ir viskas, susirenka per Kaledas pietums.
Lietuviskos Kucios, Kaledos nuo italisku tikrai labai skiriasi:
nera pas juos paploteliu;
nera tradiciniu kalediniu patiekalu (isskyrus, mineta panettone);
nera tradicijos tiesti balta staltiese. Dazniausiai uztiesia raudona kaledine (taipogi per Kucias);
jie visai nesureiksmina, ar ant stalo bus zuvis ar ne zuvis. Aisku, per Kaledas ir lietuviams tai nebesvarbu, bet pas juos ir per Kucias tas pat. Nepastebejau, kad kas nors cia laikytusi pasninko. Vyresnieji dar toki dalyka prisimena... bet jie to visai nesureiksmina.
Tokie vat yra mano ispudziai apie italiskas Kucias ir Kaledas :D
Tiesa, mano italiska seima prie manes kiek imanoma taikosi. Ir pernai sventeme, ir simet svesime Kucias (ne tik Kaledas), ir dvylika patiekalu skaiciuojame :laugh: Mano suzadetinio mamai dar patiko musu tradicija paruosti viena papildoma vieta prie stalo - padeti viena laisva lekste su zvakute (pagal lietuviskas tradicijas, mirusiuju dvasioms).
Aisku, daugelis tu tradiciniu dalyku, kuriems mes suteikiam tam tikras prasmes, is tiesu kazkokios realios prasmes neturi. Jie tiesiog sukuria atmosfera, padaro vakara isskirtiniu, ypatingu. Ir del to tos tradicijos tokios grazios ir ju tikrai verta laikytis.
O italai nors daug kuo gali didziuotis, bet lietuviskom Kuciom ir Kaledom mes tikrai juos lenkiame :rolleyes:

Butu idomu perskaityti ir daugiau nuomuoniu :lol:

#5 Sigita

Newbie

• Veneto
  • 10 Pranešimai
  • City:Italia
  • Province:Vicenza (Veneto)
  • Language:

Parašė 23 gruodžio 2007 - 22:40

Sorry, kad as cia daugiau prirasiau apie Kucias nei apie Kaledas, nors tema: Sv. Kaledos Italijoje.
Tiesiog sitos sventes eina viena po kitos ir man jos beveik neatskiriamos.
Be to, juk idomu ir apie italiskas Kucias suzinoti, ar ne :laugh:

#6 Lina

ItaLietuver

• Vilnius
  • 4.181 Pranešimai
  • Language:

Parašė 28 gruodžio 2007 - 11:38

wooow :laugh: ačiū laaabaaai, merginos!
Prasklaidėte nežinios rūką ;)
Sigita, tiesą sakant, man ir buvo įdomus pasakojimas apie Kūčias tik netyčia pavadinimą sutrumpinau ir suklaidinau publiką ;) bandau įsivaizduoti jei nebūtų Kūčių vakaro... dingtų Kalėdų ryto paslaptis... dingsta išvis šventės prasmė...
Džiaugiuosi, kad Lietuvoje tradicijos yra saugomos ir puoselėjamos :laugh: rimties ir susimąstymo reikalaujančios dienos peni mūsų sielas.. (nors kartą metuose :milan: ) grįžtant prie gerb. italų.. jiems net ir tos vienos dienos nebeliko :D
Aišku ne viskas ten taip blogai kaip man gali pasirodyti :D jūs irgi paminėjote, o aš pasikartosiu.
1. Tradicija būti kartu.
Visa šeima Kūčių vakarą-Kalėdų naktį praleidžia kartu ne prie stalo, bet bažnyčioje su Dievuliuku. Iš dalies koks skirtumas kur ir kaip.. svarbiausia kartu.
2. Dovanos.
hmmm... nežinau... gal senstu... bet man mažai teikia džiaugsmo lindimas po egle ir popieriaus plėsymas :D gal vertybės keičiasi.. gal..
Jei dovanomis būtų keičiamasi ne taip streikuočiau :rolleyes: nors... kas žino ;)
Tęsiant temą apie dovanas Italijoje.. buvau šokiruota (švelniai tariant), kai pamačiau (skype online su web) kiek dovanų dovanojama brangiausio šeimoje :laugh: :milan: taip galima ir su kiaurom "lietuviškom" kisenėm ir piniginėm naujus sutikti :D
Kas dar šventes sutiko Italijoj? pasipasakokit :lol: įdomu!!!

#7 Domas

Newbie

• Inactive
  • Akis
  • 12 Pranešimai
  • City:Venezia
  • Province:Venezia (Veneto)
  • Language:

Parašė 14 sausio 2008 - 23:57

Nenoreciau daugiau praleist cia Kaledu svenciu. tikrai italijoje nera tradicijos svesti sv. Kaledu. Net i baznycia zmones eina kaip parasta sekmadieni. Kazkas keisto, ko niekada nesu mates Lietuvoje.

#8 icekemia

ItaLietuver

• Vilnius
  • 3.250 Pranešimai
  • Language:

Parašė 15 sausio 2008 - 10:18

Rodyti pranešimądomas, Jan 14 2008, 22:57, pasakė:

Nenoreciau daugiau praleist cia Kaledu svenciu. tikrai italijoje nera tradicijos svesti sv. Kaledu. Net i baznycia zmones eina kaip parasta sekmadieni. Kazkas keisto, ko niekada nesu mates Lietuvoje.

as galvoju kad miestuose nera tas pats kaip kaime
kai as buvau italijoj Kaledus prie treviso buvo labai "specialus"
bet tikrai milane nebuvo :woohoo:

#9 DevilAngel

Newbie

• Veneto
  • 16 Pranešimai
  • City:Padova
  • Province:Padova (Veneto)
  • Language:

Parašė 21 sausio 2008 - 22:15

Mano Kuciniai/Kalediniai ispudziai lygiai tokie patys kaip ir Sigitos, tik mes su maniskio seima vidurnakti einam i baznycia. Lietuvoj niekada neidavau,o cia man patinka,kazkokia faina atmosfera jauciasi,o po misiu visi einam i bariuka gerti karsta sokolada <_<

#10 Agnese

Amateur

• Lazio
  • 125 Pranešimai
  • City:ROMA/KAUNAS/VILNIUS
  • Province:Roma (Lazio)
  • Language:

Parašė 17 gruodžio 2008 - 21:10

Rodyti pranešimąDevilAngel, Jan 21 2008, 19:15, pasakė:

Mano Kuciniai/Kalediniai ispudziai lygiai tokie patys kaip ir Sigitos, tik mes su maniskio seima vidurnakti einam i baznycia. Lietuvoj niekada neidavau,o cia man patinka,kazkokia faina atmosfera jauciasi,o po misiu visi einam i bariuka gerti karsta sokolada B)

AHA, ARTEJA NAUJOS KALEDOS...O PER ANAS BUVO TAIP...KUCIOS...ANT STALO BALTA LIETUVISKA MISRAINE B) KURIA TRADICISKAI VBENT JAU ROMOJ VALGO, BET JA VADINA INSALATA RUSSA, SUSINERVIJAU VISAI, SAKAU, DAMN IT, CIA LIETUVIU SALOTOS...NUO TADA JOS TIK LIETUVISKOS B) B)

#11 Vaivuccia

Newbie

• Vilniaus
  • 12 Pranešimai
  • City:Lituania
  • Language:

Parašė 29 gruodžio 2008 - 16:06

Na pakomentuojant Kaledu sventima Italijoje, noreciau isskirti viena grazia tradicija, tai "presepi" (prakarteliu) darymas. Bent jau pietu Italijoje. Kai kuriuose namuose prakarteles uziimdavo net puse kambario, o veterinarijos parduotuves vitrinoje - netgi akvariume prakartele irengta buvo. Aisku didziausia ispudi paliko viename mazame miestelyje atkurtas gyvas Betliejus. Viska apeiti man prireike geros valandos. Izengus i ji is pradziu sutinki amatininkus, miestelenus, kas verpia, kas gelezi kala; veliau tris karalius; romenu karius. Miestelio gale atrandi prakartele su gyvu kudikeliu jezumi. Labai smagu, kai bevaiksciodamas gali isivaizduoti to meto laikmeti, kaip zmones rengesi, kuo uzsiiminejo. Kazkaip visai naujai pakvimpa Kaledine dvasia.
O siaip rekomenduociau apsilankyti pietu Italijoje, kai svenciamos velykos.

O kiek prisimenu per naujuosius, kad kitais metais sektusi valgeme "lenticche" (lęšiai). Bet kiek girdejau, tai priklauso nuo regiono. Kam, kas laime ir sekme nesa :rolleyes:

#12 Agnese

Amateur

• Lazio
  • 125 Pranešimai
  • City:ROMA/KAUNAS/VILNIUS
  • Province:Roma (Lazio)
  • Language:

Parašė 08 sausio 2009 - 21:06

Rodyti pranešimąVaivuccia, Dec 29 2008, 13:06, pasakė:

Na pakomentuojant Kaledu sventima Italijoje, noreciau isskirti viena grazia tradicija, tai "presepi" (prakarteliu) darymas. Bent jau pietu Italijoje. Kai kuriuose namuose prakarteles uziimdavo net puse kambario, o veterinarijos parduotuves vitrinoje - netgi akvariume prakartele irengta buvo. Aisku didziausia ispudi paliko viename mazame miestelyje atkurtas gyvas Betliejus. Viska apeiti man prireike geros valandos. Izengus i ji is pradziu sutinki amatininkus, miestelenus, kas verpia, kas gelezi kala; veliau tris karalius; romenu karius. Miestelio gale atrandi prakartele su gyvu kudikeliu jezumi. Labai smagu, kai bevaiksciodamas gali isivaizduoti to meto laikmeti, kaip zmones rengesi, kuo uzsiiminejo. Kazkaip visai naujai pakvimpa Kaledine dvasia.
O siaip rekomenduociau apsilankyti pietu Italijoje, kai svenciamos velykos.

O kiek prisimenu per naujuosius, kad kitais metais sektusi valgeme "lenticche" (lęšiai). Bet kiek girdejau, tai priklauso nuo regiono. Kam, kas laime ir sekme nesa :sick:

Teisybe:) Ir centrinej Italijoj daro prakarteles namuose, prie eglutes, butinai turi but, bent jau pas visus, kuriu sveciuose buvau, maciau prakarteles. O lesius ir valgem, su kazkokiu mesos gabalu, dziovinta kiauliena ar kazkas pan,m jau nepamenu pavadinimo, heh :D